Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
56% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 7 • L 7
7C
Pt
5C
Sob
8C
Nd
11C
Pon
12C
Wt
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaJuwenaliowy Wyścig Autostopowy
1200px-Autostop
19.05.2016 | 13:29

Juwenaliowy Wyścig Autostopowy

W rywalizacji wezmą udział przedstawiciele największych miast województwa kujawsko-pomorskiego.

Na zdjęciu: Uczestnicy wyścigu będą podróżować w parach.

Fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) / wikipedia

Wyścig autostopowy to nowa propozycja osób tworzących tegoroczne juwenalia w Bydgoszczy. Biorące w nim udział osoby powalczą o puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2016 oraz nagrodę specjalną. 

Uczestnicy nie będą rywalizować z samymi bydgoszczanami. W konkursie udział biorą również mieszkańcy Włocławka i Torunia. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W każdym z trzech miast odbędzie się wyścig, którego trasa wyniesie ok. 100 km. Zwycięzcą zostanie para, które przemierzy określoną w regulaminie drogę najszybciej spośród wszystkich uczestników w 3 wyścigach. Nagroda będzie przyznana na oficjalnym podsumowaniu wydarzenia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wyścig w Bydgoszczy odbędzie się 3 czerwca. Uczestnicy, bez względu na pogodę, pokonają trasę Bydgoszcz-Toruń-Włocławek-Bydgoszcz. Chętne osoby zgromadzą się o godz. 8:30 w biurze Samorządu Studenckiego UKW przy ul. Łużyckiej 21, a wystartują z niego o 9:00. To miejsce będzie również metą wyścigu. Pokonanie trasy będzie musiało odbyć się tylko i wyłącznie za pomocą autostopu. Ponadto w regulaminie konkursu pojawia się zapis informujący o tym, że zabronione jest korzystanie z pojazdów, których kierowcami lub pasażerami są osoby spokrewnione z zawodnikami.

W Juwenaliowym Wyścigu Autostopowym udział wziąć mogą jedynie pełnoletnie osoby, które na czas trwania wyścigu będą posiadać ubezpieczenie zakupione we własnym zakresie. W rywalizacji udział weźmie 10 dwuosobowych drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 30 maja włącznie. Swoje zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: juwenaliowyautostop@gmail.com

Organizatorem wyścigu w Bydgoszczy jest Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Bydgoskich. Wydarzenie to jedna z atrakcji organizowanych w ramach tegorocznych juwenaliów.

Czytaj więcej o tegorocznych juwenaliach w Bydgoszczy [KLIK]

Powiązane treści