Bydgoszcz
-5C
85% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -5 • L -5
-9C
Sr
-8C
Czw
-8C
Pt
-7C
Sob
-8C
Nd
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaJuż wkrótce inauguracja XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego
bydgoski festiwal operowy
08.04.2018 | 17:49

Już wkrótce inauguracja XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego

Na zdjęciu: Plakat XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego

Fot. Materiały organizatora

Inauguracja XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego i premiera Opery Nova 21 kwietnia br. o godz.19.

Program tej szczególnej festiwalowej edycji jest niezwykły; poza premierą Opery Nova (drugą po „Falstaffie” w tym sezonie artystycznym odwołującą się do literackiego powinowactwa z Szekspirem) i musicalem z Wrocławia , zaprezentują się zespoły zagraniczne: z Danii, Bułgarii, Niemiec, Austrii/Francji, Czech.

Zobaczymy różnorodny repertuar: wielką rosyjską operę , balet neoklasyczny, operę barokową przeniesioną w średniowieczny klimat, stylową operę kameralną w wersji koncertowej z muzyką dawną, wykonywaną na instrumentach z epoki, taniec nowoczesny w wykonaniu jednego z najważniejszych zespołów skandynawskich.

Kilkuletnią festiwalową „tradycją” jest przybliżanie dorobku naszych południowych sąsiadów – tym razem nieznanej szerzej w Polsce czeskiej opery komicznej.

Wśród propozycji festiwalowych znajdą dla siebie coś interesującego wytrawni melomani operowi, jak i oczekujący dobrej rozrywki miłośnicy musicalu. Festiwal potrwa do 5 maja.

Na niektóre spektakle brak już biletów, ale organizatorzy zachęcają do nabywania „wejściówek”.

Podobne wpisy

Powiązane treści