Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H -4 • L -4
-6C
Wt
-8C
Sr
-7C
Czw
-3C
Pt
-2C
Sob
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKajakarze zamanifestują swoją obecność w Bydgoszczy
logo
08.06.2016 | 20:00

Kajakarze zamanifestują swoją obecność w Bydgoszczy

Sportowcy i mieszkańcy miasta wspólnie przepłyną trasę od Astorii do Hali Artego.

Na zdjęciu: logo akcji

Fot. wolny dostęp

Wszystkie kajaki na Brdę – takie hasło towarzyszy Bydgoskiej Kajakowej Masie Wodnej, która odbędzie się po raz pierwszy w naszym mieście. Impreza, zrzeszająca zawodowych kajakarzy oraz amatorów sportów wodnych, odbędzie się 17 czerwca w ramach festiwalu „Ster na Bydgoszcz”. 

Pierwsi uczestnicy wypłyną spod Astorii tuż po godz. 17:00 i udadzą się w kierunku nadbrzeża Brdy między halą sportową Artego a Mostem Pomorskim. Osoby biorące udział w akcji będą podzielone na grupy (sportowe oraz turystyczne) i wpuszczane do wody o różnej porze, lecz wszyscy na pewno dotrą do tego samego miejsca. Organizatorzy mają nadzieję, że uda się doprowadzić do sytuacji, w której wszystkie osoby będą płynąć razem.

W akcji udział może wziąć każda pełnoletnia osoba, która umie pływać i posiada co najmniej podstawowe doświadczenie w turystyce kajakowej oraz stan jej zdrowia jest dobry. Niepełnoletni oraz zorganizowane grupy sportowe będą musieli przebywać pod opieką dorosłych. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest zarejestrowanie się na stronie internetowej www.masabydgoszcz.pl oraz wpłacenie opłaty wpisowej. Do 10 czerwca kwota ta wynosi 10 zł. Osoby, które będą chciały skorzystać z opcji wypożyczenia kajaku musza zapłacić dodatkowe 10 zł. 17 czerwca wpisowe wyniesie 30 zł. Organizatorzy zapewniają odpowiedni sprzęt pływający, ale tylko tym, którzy zgłoszą to w formularzu rejestracyjnym. Sprzętu kajakowego nie będzie można wypożyczyć w dniu imprezy.

Impreza wzbudza spore zainteresowanie. Jeden z organizatorów Bydgoskiej Kajakowej Masy Wodnej Łukasz Gliński podkreśla, że codziennie dostaje dużo telefonów w sprawie tej akcji: – Ludzie dzwonią i pytają o szczegóły dotyczące Bydgoskiej Kajakowej Masy Wodnej. Bylibyśmy bardzo zadowoleni gdyby udział w akcji wzięło ok. 100 osób – dodaje Gliński.

Podczas Bydgoskiej Kajakowej Masy Wodnej wygłoszone zostaną postulaty skierowane do Władz Miasta i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problemy z jakimi borykają się kajakarze. W trakcie odczytu manifestu poruszone zostaną następujące kwestie:

1. Stworzenie dogodnych miejsc do wodowania dla kajakarzy na odcinku Brdy od Opławca do Brdyujścia
2. Korekta przenoski na śluzie przy ulicy Marcinkowskiego – budowa rynien do wyciągania i spławiania kajaków w okolicach budowli hydrotechnicznych
3. Renowacja toru dla kajakarstwa slalomowego i free-stylu
4. Bydgoszcz stolicą kajakarstwa sportowego – wytyczenia miejsca dla banerów lub telebimu sportowego na terenie miasta.

Organizatorzy zapewniają, że sprawdzą, czy ich postulaty zostaną zrealizowane. Zrobią to za rok podczas kolejnej Bydgoskiej Kajakowej Masy Wodnej, która ma stać się cykliczną imprezą odbywającą się corocznie w Bydgoszczy.

Powiązane treści