Bydgoszcz
10C
Słonecznie
34% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 10 • L 10
9C
Pon
9C
Wt
12C
Sr
14C
Czw
17C
Pt
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKamienica Eljazzu w remoncie. Powstanie też muzyczny mural
Remont Eljazzu - LG (3)
11.03.2016 | 19:57

Kamienica Eljazzu w remoncie. Powstanie też muzyczny mural

Wkrótce okolica klubu Eljazz zyska nowy wygląd.

Na zdjęciu: Obecnie odbywa się I etap remontu.

Fot. Leszek Grabowski

Kamienica, w której mieści się klub Eljazz doczekała się remontu. Wkrótce okolicę uatrakcyjni też nowy mural z muzycznymi akcentami.

Remont pochodzącej z 1878 roku kamienicy rozpoczął się już kilkanaście dni temu. Prace zostały podzielone na kilka etapów. Najpierw zostanie wyremontowana fasada przy Eljazzie, następnie strona przy ul. Podwale, a na koniec część północna. Prace obejmą m.in. uzupełnienie fug oraz naprawę parapetów.

Po remoncie kamienica ma zyskać nowy wygląd. – Na pewno będzie ładniej i estetyczniej, a na zewnątrz będzie wyrafinowana galeria – mówi Kinga Eliasz. Od strony Brdy pojawi się nowy mural z akcentami muzycznymi. – W tym miejscu znajdował się pierwszy mural przed wojną i chcemy go odnowić. Mamy oryginalne ramki, rozmawialiśmy z plastykiem miejskim i dopełniamy resztę formalności – opisuje.

Mimo remontu i obecności rusztowań klub funkcjonuje normalnie. – Wejście jest utrudnione, ale mam nadzieję, że goście nam wybaczą – mówi Eliasz. Prace remontowe mają potrwać około miesiąc.

Powiązane treści