Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H -4 • L -4
-12C
Wt
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKapitan odchodzi z Astorii. Do ligowego rywala
Astoria_Nysa_0587
08.06.2016 | 12:19

Kapitan odchodzi z Astorii. Do ligowego rywala

Paweł Lewandowski nie jest już koszykarzem Astorii Bydgoszcz.

Na zdjęciu: Paweł Lewandowski został zawodnikiem Spójni Stargard.

Fot. ST

Paweł Lewandowski jest kolejnym zawodnikiem, który odszedł z zespołu Astorii Bydgoszcz. Doświadczony rozgrywający zdecydował się przyjąć ofertę Spójni Stargard.

Lewandowski był w ostatnich latach podstawowym rozgrywającym i kapitanem Astorii. W minionym sezonie 33-latek zdobywał śr. 7 punktów i notował 4,4 as. w meczu.

Nowym klubem Lewandowskiego będzie Spójnia Stargard, która poinformowała także o sprowadzeniu Damiana Janiaka ze Znicza Pruszków. Oprócz Lewandowskiego z Astorią pożegnali się już także Mikołaj Grod (Noteć Inowrocław) i Hubert Mazur (GKS Tychy). W ich miejsce sprowadzono Sebastiana Dąbka (TS Wisła Kraków), Mikołaja Motela (KS Shmoolky Warszawa), Patryka Gospodarka (AZS AWF Katowice) i Filipa Czyżnielewskiego (Śląsk II Wrocław), a kontrakty przedłużyli Dorian Szyttenholm, Sebastian Laydych, Adrian Barszczyk, Mateusz Fatz oraz trener Konrad Kaźmierczyk i fizjoterapeuta Łukasz Kulikowiec.

Powiązane treści