Bydgoszcz
23C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 23 • L 23
19C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
22C
Pon
17C
Wt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI „Karta Inowrocławianina” dostępna od nowego roku
Karta Inowrocławianina
25.11.2016 | 12:24

 „Karta Inowrocławianina” dostępna od nowego roku

Na zdjęciu: Prezydent Inowrocławia prezentuje projekt Karty Inowrocławianina

Fot. UM Inowrocławia

Ze zniżek, na razie w instytucjach oraz obiektach miejskich, będzie można skorzystać posługując się bezpłatną „Kartą Inowrocławianina”. Liczymy, że to początek i z czasem do inicjatywy przystępować będą się także kolejne instytucje oraz firmy prywatne.

Płacący w Inowrocławiu podatki będą preferowani w miejskich instytucjach, ale możliwe jest w przyszłości poszerzenie o ofertę inowrocławskich przedsiębiorców, w tym np. restauracji itp.

Warunkiem ubiegania się o taką kartę jest: rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Inowrocławiu i zadeklarowanie w zeznaniu podatkowym, że miejscem zamieszkania jest Inowrocław albo rozliczenie podatku rolnego z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i zadeklarowanie w informacji w sprawie podatku jako miejsca zamieszkania Inowrocławia.

– W ten sposób staramy się zachęcić wszystkie osoby związane z Miastem i korzystające z jego usług, do składania deklaracji z tytułu podatku PIT w Urzędzie Skarbowym w Inowrocławiu, jako jego mieszkańcy. Środki z tych podatków zasilą budżet miasta, z którego finansowane są usługi publiczne – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza i dodaje: -Jeżeli z tego tytułu w kolejnych latach istotnie wzrosną wpływy do budżetu Miasta, to będzie można również powiększyć zakres z tytułu posiadania karty. Maksymalnie do 20 procent. Na razie jest to 10 procent. Podobny zakres ulg istnieje w innych miastach Polski, w których program jest realizowany. Korzystamy z ich doświadczeń.

Dzieci do ukończenia 7. roku życia będą korzystały z karty rodzica bądź opiekuna. Osoby, które mają nie mniej niż 8 i nie więcej niż 18 lat, mogą mieć swoją kartę, ale wydaną na wniosek rodzica czy opiekuna.

„Karta Inowrocławianina” wydawana będzie na 3 lata. Chcąc ją otrzymać, trzeba będzie złożyć wniosek. Dokumenty przyjmowane będą w następujących instytucjach: Urzędzie Miasta Inowrocławia, Inowrocławskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Karta wydawana będzie bezpłatnie, natomiast jej posiadacz skorzysta ze zniżek m.in. korzystając z wybranych usług komunikacji miejskiej, obiektów sportowych i kulturalnych w mieście.

Pierwszy krok do stworzenia karty to przedstawienie przez Prezydenta Inowrocławia projektu uchwały podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej. Po ewentualnym przyjęciu przez radnych, koniecznie będzie m.in. stworzenie regulaminu, wydanie zarządzenia.

Oferta w Karcie Inowrocławianina będzie systematycznie poszerzana i to nie jest absolutnie koniec ofert.

Co na początek w „Karcie Inowrocławianina?”

– 10-procentowa zniżka przy zakupie tzw. terminowych biletów komunikacji miejskiej

– 10-procentowa zniżka przy zakupie biletów jednorazowych lub karnetów na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji

– bezpłatne wejście na taras tężni solankowej

– 10-procentowa zniżka na biletowane imprezy organizowane przez Kujawskie Centrum Kultury.

Powiązane treści