Bydgoszcz
23C
Słonecznie
31% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 23 • L 23
22C
Nd
22C
Pon
29C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleKatastrofa pod Janikowem. Kierowca feralnego pojazdu trafił do aresztu
wypadek_janikowo
19.05.2016 | 13:44

Katastrofa pod Janikowem. Kierowca feralnego pojazdu trafił do aresztu

23-latek usłyszał ze strony śledczych trzy zarzuty. Grozi mu nawet dwanaście lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu: Zgnieciony opel corsa, którym w niedzielę podróżowali mężczyźni.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

Kierowanie pojazdu pod wpływem alkoholu, a także złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem – te czynniki, zdaniem inowrocławskich śledczych, mogły przyczynić się do niedzielnej tragedii w miejscowości Pałuczyna w powiecie inowrocławskim. W wypadku samochodu osobowego, który spadł na tory kolejowe, śmierć poniósł 20-letni pasażer opla corsa.

Zdaniem policjantów, stan nietrzeźwości 23-letniego kierujące mógł mieć wpływ na zdarzenia, do którego doszło w minioną niedzielę przed godziną dziewiętnastą pod Janikowem. Opel corsa zjechał z drogi, następnie – ze skarpy, po czym uderzył w torowisko. Obrażenia odniesione w zmiażdżonym samochodzie nie pozwoliły uratować młodego mężczyzny podróżującego na fotelu pasażera. Za przyczynienie się do jego zgonu ma odpowiedzieć kierowca. – Policjanci wystąpili do oskarżyciela z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd w środę podjął decyzję o zastosowanie aresztu na trzy miesiące – wyjaśnia asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Podejrzanemu za zarzucane czyny grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy, że wyjaśnianie okoliczności wypadku może potrwać jeszcze kilka miesięcy. Do zbadania sprawy powołano już biegłych, śledczy gromadzą również materiał dowodowy mający ocenić przyczynę zdarzenia.

Powiązane treści