Bydgoszcz
17C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 17 • L 17
18C
Sr
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKibice Polonii chcą wyeksponowania patrona. Zadecyduje rada miasta
[10.02.16] Stadion Polonii - LG (6)
02.03.2016 | 05:44

Kibice Polonii chcą wyeksponowania patrona. Zadecyduje rada miasta

Na zdjęciu: Stadion Polonii może wkrótce zmienić nazwę.

Fot. LG/archiwum

Kibice bydgoskiej Polonii chcą, aby w nazwie stadionu przy ul. Sportowej wyeksponować patrona obiektu, Józefa Piłsudskiego. Decyzję w tej sprawie ma podjąć rada miasta.

Dwa stowarzyszenia kibiców – Biało-Czerwone Pokolenie oraz Stowarzyszenie Pomagamy Polonii – zwróciły się do władz klubu z wnioskiem o wyeksponowanie patrona stadionu w nazwie obiektu. Od 1935 roku jest nim Józef Piłsudski, a obiektowi nadano wówczas nazwę „Stadion Miejski im. Marszałka Piłsudskiego”. Obecnie jednak nazwa ta nie jest wykorzystywana.

Zdaniem kibiców ustanowienie i wyeksponowanie nazwy „Stadion Polonii Bydgoszcz im. Marszałka Józefa Piłsudskiego” byłoby ukoronowaniem wieloletnich starań o przywrócenie symboliki klubu wraz z jego międzywojennym znaczeniem. Klub do sprawy nastawiony jest pozytywnie i poinformował, że sprawa zostanie skierowana do rady miasta, gdyż to właśnie miasto jest właścicielem stadionu.

Powiązane treści