Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -4 • L -4
-12C
Wt
-11C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKibice Polonii chcą wyeksponowania patrona. Zadecyduje rada miasta
[10.02.16] Stadion Polonii - LG (6)
02.03.2016 | 05:44

Kibice Polonii chcą wyeksponowania patrona. Zadecyduje rada miasta

Od ponad 80 lat patronem stadionu przy ul. Sportowej jest Józef Piłsudski.

Na zdjęciu: Stadion Polonii może wkrótce zmienić nazwę.

Fot. LG/archiwum

Kibice bydgoskiej Polonii chcą, aby w nazwie stadionu przy ul. Sportowej wyeksponować patrona obiektu, Józefa Piłsudskiego. Decyzję w tej sprawie ma podjąć rada miasta.

Dwa stowarzyszenia kibiców – Biało-Czerwone Pokolenie oraz Stowarzyszenie Pomagamy Polonii – zwróciły się do władz klubu z wnioskiem o wyeksponowanie patrona stadionu w nazwie obiektu. Od 1935 roku jest nim Józef Piłsudski, a obiektowi nadano wówczas nazwę „Stadion Miejski im. Marszałka Piłsudskiego”. Obecnie jednak nazwa ta nie jest wykorzystywana.

Zdaniem kibiców ustanowienie i wyeksponowanie nazwy „Stadion Polonii Bydgoszcz im. Marszałka Józefa Piłsudskiego” byłoby ukoronowaniem wieloletnich starań o przywrócenie symboliki klubu wraz z jego międzywojennym znaczeniem. Klub do sprawy nastawiony jest pozytywnie i poinformował, że sprawa zostanie skierowana do rady miasta, gdyż to właśnie miasto jest właścicielem stadionu.

Powiązane treści