Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKiedy na trasy wróci bydgoski tramwaj wodny?
tramwaj wodny Bydgoszcz
10.03.2016 | 19:18

Kiedy na trasy wróci bydgoski tramwaj wodny?

Na zdjęciu: Przystanek tramwaju wodnego na Rybim Rynku.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to już 30 kwietnia zarówno bydgoszczanie, jak i turyści będą mogli skorzystać z pierwszego w tym roku rejsu tramwaju wodnego.

W najbliższych miesiącach będzie można skorzystać ponownie z trzech tras tramwajowych. Linia Słoneczna będzie kursowała pomiędzy Rybim Rynkiem a mostem Pomorskim. Linia Wschodnia, która zadebiutowała w ubiegłym roku, zabierze pasażerów na odcinku od wspomnianego Rybiego Rynku, przez most Pomorski (w przeciwnym kierunku statek zacumuje na wysokości dworca autobusowego) aż do Brdyujścia. Wróci z kolei linia Staromiejska, która w ubiegłym roku – podobnie jak linia Szlakiem Śluz – została zawieszona. Powodem był remont śluzy miejskiej, który ma zakończyć się w kwietniu [WIĘCEJ NA TEN TEMAT]. Linii Szlakiem Śluz nie będzie w ofercie także w tym roku. Tym razem z uwagi na planowany remont śluzy Okole.

Jako pierwsza na trasę wypłynie jednostka obsługująca linię Słoneczną – rozpocznie kursowanie w sobotę, 30 kwietnia i będzie pływała we wszystkie dni tygodnia aż do 11 września. Także we wszystkie dni tygodnia – tyle że w okresie 1 czerwca – 31 sierpnia – pasażerowie będą mogli skorzystać z linii Staromiejskiej. Z kolei linia Wschodnia zostanie uruchomiona 1 lipca i będzie dostępna aż do ostatniego sierpniowego weekendu. Do Brdyujścia dopłyniemy jednak tylko w piątki, soboty, niedziele i święta.

Aktualnie trwa przetarg na wyłonienie operatorów linii, który zostanie rozstrzygnięty 18 marca. W minionych latach po Brdzie i Kanale Bydgoskim pływały statki należące do Miejskich Zakładów Komunikacyjnych (tzw. słoneczniki o napędzie solarnym) i Żeglugi Bydgoskiej.

Powiązane treści