Bydgoszcz
22C
Słonecznie
37% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 22 • L 22
21C
Sr
27C
Czw
19C
Pt
16C
Sob
19C
Nd
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKiedy powstaną przyszkolne baseny? Na razie wiadomo, jak będą wyglądały [WIZUALIZACJE]
basen_miedzyn_003
16.11.2016 | 11:41

Kiedy powstaną przyszkolne baseny? Na razie wiadomo, jak będą wyglądały [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Tak będzie prezentowało się wnętrze pływalni przy ulicy Pijarów.

Fot. Schick Architekci

Być może już w pierwszej połowie przyszłego roku bydgoski ratusz ogłosi przetarg mający wyłonić wykonawcę pierwszego z czterech zaplanowanych miejskich basenów. Wszystko zależy – tu ciekawostka – od rozstrzygnięć finansowych przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej.

CZYTAJ TAKŻE: Czy wysechł temat miejskich basenów? Ratusz odpowiada

Taka deklarację złożył we wtorek w odpowiedzi na nasze pytania o przyszłość przyszkolnych pływalni prezydent Rafał Bruski. – Jeżeli po postępowaniu na rozbudowę ul. Grunwaldzkiej zostaną oszczędności, to niewykluczone jest przyspieszenie procesu inwestycyjnego – podkreśla sternik miasta. Słowo „przyspieszenie” wynika z punktu przyłożenia, którym są aktualne plany magistratu. W Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2017-2044 pierwsze środki na budowę basenów zapisane są bowiem dopiero na 2018 rok. Łącznie to 23 miliony złotych zabezpieczone na budowę jednego obiektu w latach 2018-2019. Według tego harmonogramu przetarg ogłoszony zostałby w drugiej połowie przyszłego roku.

Przypomnijmy, że miasto dysponuje już kompletem projektów oraz pozwoleń na budowę wszystkich pływalni. Baseny mają powstać na Miedzyniu (Zespół Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów). osiedlu Leśnym (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. 11 Listopada), Kapuściskach (ZSO nr 5 przy ul. Szarych Szeregów) oraz w Fordonie (ul. Kromera). O planach ich powstania mówi się już od kilku lat, ale miasto dotąd stało na stanowisku, że chce poszukiwać źródeł zewnętrznego finansowania tych inwestycji. Szczególnie swoją uwagę kierowało w stronę Ministerstwa Sportu i Turystyki, które planowało uruchomienie programu budowy miejskich basenów. – Tyle że mija rok od powołania nowego rządu, a planu nie ma – przyznaje prezydent Bruski.

Budowa którego basenu miałaby się rozpocząć w pierwszej kolejności? Tego włodarz miasta nie chciał zdradzić. – Myślę, że moment na targi z radnymi, w sytuacji gdy właśnie przedstawiamy im propozycję budżetu na rok 2017, nie jest najlepszy – przekonuje Bruski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mieszkańcy Miedzynia o sześciu kilometrach do ratusza. „Nie chcemy być pustynią inwestycyjną”

Nasza redakcja dotarła tymczasem do wizualizacji obiektów, które zaplanowane są na Miedzyniu oraz osiedlu Leśnym. Projekt obu wykonała firma Schick Architekci z Rudy Śląskiej.

Powiązane treści