Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 8 • L 8
10C
Pt
14C
Sob
12C
Nd
10C
Pon
12C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKiedy ruszy fontanna przy Filharmonii Pomorskiej? Znamy datę uruchomienia!
fontanna_multimedialna_SG
09.05.2018 | 09:45

Kiedy ruszy fontanna przy Filharmonii Pomorskiej? Znamy datę uruchomienia!

Wielka atrakcja Dzielnicy Muzycznej wraca już niebawem.

Na zdjęciu: Multimedialne pokazy przy Filharmonii przyciągały wiele pokoleń bydgoszczan.

Fot. Stanisław Gazda

Znamy datę uruchomienia multimedialnej fontanny przy Filharmonii Pomorskiej. Zapytaliśmy też, jak wygląda sytuacja z pozostałymi bydgoskimi wodotryskami.

Sterowana elektronicznie fontanna została odsłonięta 23 maja 2014 roku. Wybudowano ją w miejscu dawnego wodotrysku, który powstał w latach 70. XX wieku. Inicjatorem przebudowy fontanny były Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, które odpowiadają za jej utrzymanie.

Efektowna fontanna jest wyposażona w podświetlanie dysz i głośniki, z których emitowany jest podkład muzyczny. Są one wykorzystywane przy okazji wieczornych pokazów światło-dźwięk, które letnimi wieczorami przyciągały do Dzielnicy Muzycznej wielu bydgoszczan.

W tym roku fontanna – jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego – ma zostać uruchomiona w ten piątek, 11 maja. Tego samego dnia, o godzinie 21:30, odbędzie się pierwszy pokaz multimedialny.Jak poinformował nas rzecznik prasowy MWiK Marek Jankowiak, powodem opóźnienia startu wielkiej atrakcji są trwające przeglądy pogwarancyjne.

Od tego dnia fontanna czynna będzie codziennie, natomiast w środy, piątki i soboty odbywać się będą pokazy „Woda,światło, dźwięk” – zawsze o godzinie 21.30. W okresie letnim – czyli w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia – pokazy odbywać się będą codziennie, początek również o godzinie 21.30 – przekazał Jankowiak.

Rzecznik wodociągów poinformował także, że w tym roku repertuar muzyczny pokazów nie ulegnie zmianie, lecz w przyszłym roku może się to zmienić. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się przygotować dwie nowe propozycje koncertów muzycznych – dodaje Jankowiak.

Przy okazji dopytaliśmy tez o stan wodotrysków, znajdujących się pod opieką miasta. Jak przekazała nam rzecznik urzędu miasta Marta Stachowiak, wszystkie z nich są sprawne.


Powiązane treści