Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
98% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 4 • L 4
9C
Pt
9C
Sob
12C
Nd
13C
Pon
16C
Wt
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKierowca autobusu wjechał przed policjantów. Omal nie spowodował wypadku [WIDEO]
19.10.2016 | 14:19

Kierowca autobusu wjechał przed policjantów. Omal nie spowodował wypadku [WIDEO]

W środku pojazdu znajdowali się pasażerowie.

Nieprzestrzeganie przepisów drogowych przez mężczyznę kierującego autobusem, mogło zakończyć się zderzeniem. Bydgoszczanin nie ustąpił pierwszeństwa policjantom, którzy jechali nieoznakowanym radiowozem. Na szczęście mundurowi zdążyli gwałtownie zahamować.

Zdarzenie, do którego doszło dwa tygodnie temu na rondzie Bernardyńskim, zostało zarejestrowane przez wideorejestrator, znajdujący się w policyjnym aucie. – Policjanci z bydgoskiej „drogówki” jadąc pojazdem nieoznakowanym od strony ulicy Toruńskiej wjechali na rondo. Tam od strony ulicy Wały Jagiellońskie kierujący autobusem, w którym znajdowali się pasażerowie, nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał nie zwalniając, tuż przed nadjeżdżający radiowóz. Mundurowi zachowując czujność byli zmuszeni do gwałtownego hamowania – informuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz.

Zobacz też: Na drogach zrobiło się niebezpiecznie. Już kilkadziesiąt wypadków

Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli i poinformowali go, że za to wykroczenie grozi mandat karny do 500 złotych i 5 punktów karnych. Jednak 41-letni bydgoszczanin odmówił przyjęcia mandatu twierdząc, że nie widzi w swoim zachowaniu na drodze nic złego. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i poinformowali go o sporządzeniu wniosku o ukaranie do sądu.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do zmieniających się w ostatnim czasie warunków atmosferycznych. Pamiętajmy też o tym, żeby zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu z uwagi na wydłużającą się drogę hamowania – dodaje podkom. Słomski.

Powiązane treści