Bydgoszcz
11C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 11 • L 11
5C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKierowca autobusu wjechał przed policjantów. Omal nie spowodował wypadku [WIDEO]
19.10.2016 | 14:19

Kierowca autobusu wjechał przed policjantów. Omal nie spowodował wypadku [WIDEO]

W środku pojazdu znajdowali się pasażerowie.

Nieprzestrzeganie przepisów drogowych przez mężczyznę kierującego autobusem, mogło zakończyć się zderzeniem. Bydgoszczanin nie ustąpił pierwszeństwa policjantom, którzy jechali nieoznakowanym radiowozem. Na szczęście mundurowi zdążyli gwałtownie zahamować.

Zdarzenie, do którego doszło dwa tygodnie temu na rondzie Bernardyńskim, zostało zarejestrowane przez wideorejestrator, znajdujący się w policyjnym aucie. – Policjanci z bydgoskiej „drogówki” jadąc pojazdem nieoznakowanym od strony ulicy Toruńskiej wjechali na rondo. Tam od strony ulicy Wały Jagiellońskie kierujący autobusem, w którym znajdowali się pasażerowie, nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał nie zwalniając, tuż przed nadjeżdżający radiowóz. Mundurowi zachowując czujność byli zmuszeni do gwałtownego hamowania – informuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz.

Zobacz też: Na drogach zrobiło się niebezpiecznie. Już kilkadziesiąt wypadków

Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli i poinformowali go, że za to wykroczenie grozi mandat karny do 500 złotych i 5 punktów karnych. Jednak 41-letni bydgoszczanin odmówił przyjęcia mandatu twierdząc, że nie widzi w swoim zachowaniu na drodze nic złego. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i poinformowali go o sporządzeniu wniosku o ukaranie do sądu.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do zmieniających się w ostatnim czasie warunków atmosferycznych. Pamiętajmy też o tym, żeby zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu z uwagi na wydłużającą się drogę hamowania – dodaje podkom. Słomski.

Powiązane treści