Bydgoszcz
16C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 16 • L 16
20C
Sr
23C
Czw
28C
Pt
23C
Sob
29C
Nd
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleKierowca i pasażer zamienili się miejscami w trakcie jazdy. Na oczach policjantów
policja kogut
04.05.2018 | 15:27

Kierowca i pasażer zamienili się miejscami w trakcie jazdy. Na oczach policjantów

Obaj mężczyźni byli pijani.

Na zdjęciu: Policjanci odebrali dwóm mężczyznom uprawienia do kierowania samochodem.

Fot. archiwum

W Komaszycach pod Inowrocławiem doszło do niecodziennej sytuacji podczas kontroli drogowej. Policjanci zauważyli, że w jednym z aut kierowca nie ma zapiętych pasów i dali mu sygnał do zatrzymania. Wtedy kierowca zaczął zamieniać się miejscami z pasażerem samochodu.

Kiedy funkcjonariusze dali znak do zatrzymania się, kierowca i pasażer pojazdu zamienili się miejscami w pojeździe, jeszcze w trakcie jazdy! Jak się okazało mężczyźni nie zrobili tego bez powodu. 43-letni pasażer pojazdu, który jeszcze przed chwilą siedział na miejscu kierowcy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zbadali trzeźwość także drugiego, 44-letniego mężczyzny, który w tym momencie siedział za kierownicą samochodu. Wtedy okazało się, że i on nie powinien prowadzić żadnego pojazdu. Wynik badania wskazał na 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnym kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy. To jednak nie koniec ich konsekwencji. Za popełnione przez siebie przestępstwa i wykroczenia odpowiedzą przed sądem.

Powiązane treści