Bydgoszcz
8C
Mżawka
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 8 • L 8
4C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleKierowca wyskoczył z jadącego pojazdu. By uciec przed policjantami
auto_samochód_kierownica
30.09.2017 | 13:36

Kierowca wyskoczył z jadącego pojazdu. By uciec przed policjantami

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za 29-latkiem.

Na zdjęciu: Kierowca nie zamierzał zatrzymać się do kontroli.

Fot. archiwum / wolny dostęp

W piątkowy wieczór policjanci z Białych Błot postanowili zatrzymać do kontroli jeden z jadących pojazdów. Kierowca jednak zamiast zwolnić, zwiększył prędkości zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg.

Do zdarzenia doszło około godziny 20:00 w Białych Błotach. Funkcjonariusze w ramach patrolu postanowili zatrzymać niebieskie audi i skontrolować jego kierowcę oraz pojazd. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając znak do zatrzymania. Kierowca pojazdu jednak nie reagował i kontynuował jazdę. – Po chwili, zwalniając pojazd, otworzył drzwi i wyskoczył z toczącego się pojazdu, uciekając w kierunku pól uprawnych. Mundurowi ruszyli za nim w pościg pieszy – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Mężczyznę udało się zatrzymać po kilkuset metrach.

Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnym systemie wyszło na jaw, dlaczego uciekał. Okazało się, że 29-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z Białych Błot na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo odpowie też za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Słomski.

Powiązane treści