Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 8km/h E
H 3 • L 3
-2C
Sr
-4C
Czw
-5C
Pt
5C
Sob
4C
Nd
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleO kilkadziesiąt ton za dużo. Przeładowane ciężarówki zatrzymane
ciężarówki, kontrola - itd (2)
04.11.2017 | 09:35

O kilkadziesiąt ton za dużo. Przeładowane ciężarówki zatrzymane

Pojazdy były przeładowane nawet o kilkanaście ton.

Na zdjęciu: Do kontroli zarzymano sześć ciężarówek.

Fot. ITD

Inspektorat Transportu Drogowego prowadziły działania, które  mają ochronić drogi przed zniszczeniem przez przeładowane pojazdy. W ostatnich dniach za jednym razem zatrzymano aż sześć ciężarówek z nadmiernym bagażem.

Funkcjonariusze wytypowali do kontroli sześć czteroosiowych ciężarówek przewożących po drogach powiatów bydgoskiego, nakielskiego i żnińskiego piasek. Pojazdy zabrano na stanowisko kontroli mas i nacisków osi, gdzie okazało się, że dopuszczalna masa całkowita została znacznie przekroczona.  Zgodnie z przepisami mogła wynieść maksymalnie 32 tony, tymczasem urządzania wskazały wyniki od 37 do aż 51 ton.

– Dodatkowo przekroczone zostały dopuszczalne naciski podwójnych osi napędowych. Z tytułu kierowania po drodze publicznej pojazdami o przekroczonej dopuszczalnej masie całkowitej oraz naruszenia przepisów o przewozie ładunków sypkich, kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, a wobec przewoźników drogowych i załadowców zostaną wszczęte postępowania administracyjne – informuje ITD. Na miejsce kontroli przybyło kolejnych sześć pojazdów, dzięki czemu przeładowane ciężarówki doprowadzono do normatywności.

Powiązane treści