Wiatr: 4km/h S
H -4 • L -4
-11C
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKlątwa własnego boiska? Chemik przegrał z Polonią
Chemik Bydgoszcz, Daniel Włosiński - ST
08.10.2016 | 15:38

Klątwa własnego boiska? Chemik przegrał z Polonią

Piłkarze Chemika odnieśli w tym sezonie tylko jedno zwycięstwo na własnym boisku.

Na zdjęciu: Daniel Włosiński wystąpił dziś w pierwszym składzie Chemika.

W spotkaniu 10. kolejki III ligi piłkarze Chemika przegrali na własnym boisku z Polonią Środa Wielkopolska 0:2.

Mecz miał w początkowych minutach wyrównany przebieg. Pierwsza warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 19. minucie, gdy Igor Jurga uderzył nad bramką Karola Murawskiego. Kilka chwil później bydgoski bramkarz kapitalnie wygrał pojedynek sam na sam z Adrianem Świątkiem.

W 28. minucie trener Piotr Gruszka musiał przeprowadzić na zmianę – z powodu urazu boisko opuścił Paweł Olszewski, a zastąpił go Patryk Nowak. Po 120 sekundach sytuacja bydgoszczan znacznie się pogorszyła, gdy po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Jurga i pokonał Murawskiego. W ostatnich minutach przed przerwą sytuacji sam na sam nie wykorzystał Bartoszak, a po drugiej stronie boiska świetną okazję do wyrównania zmarnował Dawid Janicki.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Radosława Barabasza, z którym jednak poradził sobie Murawski. W 60. minucie bramkarz Chemika nie miał już jednak szans na skuteczną interwencję. Piłka po strzale Świątka odbiła się od Roberta Frasza, co kompletnie zmyliło Murawskiego i Polonia objęła dwubramkowe prowadzenie.

W ostatnich 30 minutach żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku. Chemik miał świetną okazję w 80. minucie, ale ani Patryk Nowak, ani Oleksandr Kostiuk nie zdołali dojść do piłki dogranej przez Roberta Kawałka. Mecz skończył się wygraną Polonii 2:0. Za tydzień bydgoszczanie pojadą na mecz wyjazdowy z Vinetą Wolin.