Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 11 • L 11
15C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKlinika bydgoskiego szpitala ze specjalnym wyróżnieniem. Jako pierwsza w województwie
Szpital_Biziela_Bydg_2_wikipedia
23.07.2017 | 13:08

Klinika bydgoskiego szpitala ze specjalnym wyróżnieniem. Jako pierwsza w województwie

Na zdjęciu: Nagrodę otrzymała Klinika Hematalogii działająca w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

Fot. wikipedia (wolny dostęp)

Certyfikat „W trosce o pacjenta” trafił do rąk pracowników Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy. Interdyscyplinarna Rada Ekspertów doceniła działania placówki na rzecz osób chorujących na białaczkę szpikową. 

Wspomniane wyróżnienie przyznawane jest ośrodkom hematologicznym otaczającym pacjentów z przewlekłą białaczką szpikową (PBSz) opieką na najwyższym poziomie. Istotne jest przy tym realizowanie programu „W trosce o pacjenta”, którego ideą jest wsparcie chorych we właściwym monitorowaniu procesu leczenia, pomoc w zrozumieniu zasad prawidłowego podejścia do terapii w tym stosowania się do zaleceń lekarzy. Takie działania realizowane są od 2014 roku na terenie ośrodków hematologicznych w całym kraju. Są dobrze oceniane przez środowiska lekarskie, pielęgniarskie oraz pacjentów.

Przytoczony program adresowany do chorych leczonych drugą linią terapeutyczną. Realizowany on jest przy współpracy z środowiskiem pielęgniarek hematologicznych i onkologicznych. – Przewlekła białaczka szpikowa, która jeszcze do niedawna uznawana była za chorobę śmiertelną, obecnie, dzięki postępowi medycyny, zaliczana jest do chorób przewlekłych. W skutecznym leczeniu PBSz oprócz samego dostępu do innowacyjnych terapii równie ważne jest jednak właściwe monitorowanie przebiegu terapii, prawidłowe przyjmowanie leków, stosowanie się do zaleceń lekarzy itd. – podkreślają przedstawiciele bydgoskiego szpitala Biziela.

Takie działania realizowane w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy zostały szczególnie docenione przez Interdyscyplinarną Radę Ekspertów. Jej członkowie zadecydowali o przyznaniu bydgoskiej placówcę certyfikatu „W trosce o pacjenta”. Tym samym szpital Biziela znalazł się w nielicznej grupie ośrodków nagrodzonych tym wyróżnieniem, a zarazem pierwszym miejscem w Kujawsko-Pomorskiem, które może pochwalić się takim osiągnięciem.

Powiązane treści