H 1 • L 1
-0C
-0C
-2C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKluczowa druga połowa. Bydgoskie koszykarki lepsze od AZS-u Lublin
Puchar Europy FIBA_ Artego Bydgoszcz-InvestInTheWest Enea AZS Gorzów Wielkopolski_ SF (4)
28.10.2018 | 22:42

Kluczowa druga połowa. Bydgoskie koszykarki lepsze od AZS-u Lublin

To trzecia ligowa wygrana Artego w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

Na zdjęciu: Elżbieta Międzik zdobyła w Lublinie sześć punktów i miała 100% skuteczności rzutów z gry.

Znakomita gra w drugiej połowie sprawiła, że koszykarki Artego Bydgoszcz po końcowej syrenie mogły cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie ligowym.

Po czwartkowej wygranej w Pucharze Europy FIBA nad InvestInTheWest Enea AZS-em Gorzów Wielkopolski 92:74, bydgoskie koszykarki o ligowe punkty walczyły w wyjazdowym meczu z Pszczółką AZS-UMCS Lublin.

WSZYSTKO O KOSZYKÓWCE W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Bydgoszczanki źle weszły w to spotkanie. Dość powiedzieć, że w połowie pierwszej kwarty przegrywały 9:15, ale potem zanotowały zryw. Pięć punktów z rzędu zdobyła Szott-Hejmej, a dwa razy z linii rzutów wolnych trafiła Karina Poboży i to Artego prowadziło w końcówce 16:15, jednak pierwszą kwartę ostatecznie wygrały lublinianki 18:16. Druga kwarta należała do gospodyń, które w jej połowie prowadziły różnicą nawet dziewięciu punktów (34:25, 38:29, 40:31).

Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga połowa. A konkretniej trzecia kwarta, w której podopieczne Tomasza Herkta odrobiły stratę dziesięciu punktów z pierwszej odsłony. Pierwsze cztery minuty tego fragmentu gry, bydgoskie koszykarki wygrały 11:0! Po celnych rzutach z półdystansu Poboży i Stanković oraz trójce McBride, Artego prowadziło 52:45. I jak się później okazało, tę przewagę wicemistrzynie kraju utrzymały do końca spotkania.

Artego w czwartek zagra na wyjeździe w Pucharze Europy ze szwedzkim Sodertalje, zaś w przyszłą niedzielę (4.11.) w Artego Arenie podejmie Arkę Gdynia. Początek spotkania o 15:10.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – SEZON 2018/2019 – FAZA ZASADNICZA – 5. KOLEJKA – 27.10.2018 R.
PSZCZÓŁKA AZS-UMCS LUBLIN – ARTEGO BYDGOSZCZ 67:76
(18:16, 24:16, 10:24, 15:20)

PSZCZÓŁKA AZS-UMCS: Kiesel 23 (2×3), Rymarenko 16 (2×3, 9 zb., 5 f.), Adamowicz 9 (2×3, 5 zb.), Szajtauer 9 (5 f.), Mistygacz – Butulija 10 (2×3, 7 str.), Vrancić, Cebula, Poleszak.

ARTEGO: Morrison 22 (5 zb., 5 str.), Stanković 9 (6 zb.), McBride 7 (1×3, 7 as.), Międzik 6, Radocaj 4 (5 as.) – Szott-Hejmej 18 (2×3, 6 zb.), Poboży 10, Kuczyńska.

Sędziowali: Adam Wierzman, Michał Kuzia, Agata Maj.
Komisarz EBLK: Tomasz Kudlicki.