Bydgoszcz
-3C
Niebo częściowo zachmurzone
38% wilgotność
Wiatr: 11km/h E
H -3 • L -3
-4C
Nd
-1C
Pon
-0C
Wt
4C
Sr
5C
Czw
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Kocham i już!” – I Bydgoski Wieczór Uwielbieniowy
ulotka-koncert-210x210_1200x800
25.05.2016 | 15:23

„Kocham i już!” – I Bydgoski Wieczór Uwielbieniowy

Bydgoszcz po raz pierwszy dołączy do grona polskich miast, w których podobne koncerty odbywają się już od kilku lat.

Na zdjęciu: Plakat imprezy

Fot. materiały organizatora

26 maja 2016 r. o godz. 19 na Wyspie Młyńskiej odbędzie się I Bydgoski Koncert Uwielbieniowy. Muzycy i zespół wokalny poprowadzą koncert z barki na Brdzie. Podobne koncerty uwielbienia są tradycją w wielu miastach Polski.

Koncert „Kocham i już!” będzie okazją do wspólnego śpiewania i modlitwy. Planowany jest także pokaz laserowy nawiązujący do 1050. rocznicy chrztu Polski. W scenariuszu znajdą się również nawiązania do Roku Miłosierdzia, Światowych Dni Młodzieży oraz 25-lecia koronacji obrazu patronki katedry i diecezji bydgoskiej Matki Bożej Pięknej Miłości.

-Uwielbienie jest szczególną formą modlitwy – może najpiękniejszą. Koncert zatytułowaliśmy „Kocham i już!”, bo takie właśnie jest uwielbienie. Bezwarunkowe i niosące radość. Sądzimy, że takie zakończenie Bożego Ciała spodoba się mieszkańcom Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy mówi ks. Janusz Tomczak, odpowiedzialny za koncert.

Organizatorzy – Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej i Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło – Życie chcą wykorzystać urodę Wyspy Młyńskiej – miejsca sprzyjającego radości wyrażonej muzyką i śpiewem.

Zarówno instrumentaliści jak i soliści to profesjonalni muzycy, na co dzień pracujący w Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova i Akademii Muzycznej. Chór przygotowała Zuzanna Pradela na specjalnych warsztatach Gospel.

 Patronat nad koncertem objął Ksiądz Biskup Jan Tyrawa, który będzie też honorowym gościem koncertu.

Podobne wpisy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail