Bydgoszcz
19C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 19 • L 19
21C
Pt
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolarstwo górskie w Puszczy Bydgoskiej. Rywalizowało kilkaset osób! [ZDJĘCIA]
DSCF0029_1200x800(1)
30.05.2016 | 17:08

Kolarstwo górskie w Puszczy Bydgoskiej. Rywalizowało kilkaset osób! [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Baza zawodów zlokalizowana była na Rybim Rynku.

Fot. Stanisław Gazda

Haibike VIII Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB przeszedł do historii. Blisko 700 kolarzy rywalizowało na wymagającym terenie Puszczy Bydgoskiej.

Na dystansie 30 km o zwycięstwo walczyli Sławomir Pituch (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) oraz Adam Łowigus i Radosław Tecław (obaj rowertour.com). Najlepszy okazał się ten ostatni, który przekroczył linię mety ułamek sekundy przed Pituchem.

Walkę do ostatnich metrów stoczyli też zawodnicy na dystansie 50 km. Tutaj najlepszy okazał się Piotr Rzeszutek, drugi był Łukasz Derheld (Trek Gdynia), a trzeci Michał Wyżlic (Komobike Scott). Najlepszy w klasyfikacji drużynowej okazał się zespół Derhelda.

Łącznie w zawodach wystartowało 662 zawodników. 5 złotych od każdego uczestnika zostało przekazane na pomoc trzyletniej Laurze. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę i medal, a najlepsze piątki w poszczególnych kategoriach wiekowych na obu dystansach nagrodzono również pucharami i nagrodami rzeczowymi. Do dwóch szczęśliwców trafiły też rowery ufundowane przez sponsora imprezy.

Powiązane treści