Bydgoszcz
17C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 17 • L 17
15C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
19C
Sob
17C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolarstwo górskie w Puszczy Bydgoskiej. Rywalizowało kilkaset osób! [ZDJĘCIA]
DSCF0029_1200x800(1)
30.05.2016 | 17:08

Kolarstwo górskie w Puszczy Bydgoskiej. Rywalizowało kilkaset osób! [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Baza zawodów zlokalizowana była na Rybim Rynku.

Fot. Stanisław Gazda

Haibike VIII Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB przeszedł do historii. Blisko 700 kolarzy rywalizowało na wymagającym terenie Puszczy Bydgoskiej.

Na dystansie 30 km o zwycięstwo walczyli Sławomir Pituch (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) oraz Adam Łowigus i Radosław Tecław (obaj rowertour.com). Najlepszy okazał się ten ostatni, który przekroczył linię mety ułamek sekundy przed Pituchem.

Walkę do ostatnich metrów stoczyli też zawodnicy na dystansie 50 km. Tutaj najlepszy okazał się Piotr Rzeszutek, drugi był Łukasz Derheld (Trek Gdynia), a trzeci Michał Wyżlic (Komobike Scott). Najlepszy w klasyfikacji drużynowej okazał się zespół Derhelda.

Łącznie w zawodach wystartowało 662 zawodników. 5 złotych od każdego uczestnika zostało przekazane na pomoc trzyletniej Laurze. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę i medal, a najlepsze piątki w poszczególnych kategoriach wiekowych na obu dystansach nagrodzono również pucharami i nagrodami rzeczowymi. Do dwóch szczęśliwców trafiły też rowery ufundowane przez sponsora imprezy.

Powiązane treści