Bydgoszcz
-8C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -8 • L -8
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolegium zdecydowało – Bukaluk zostaje na stanowisku
utp obrady
03.12.2015 | 11:30

Kolegium zdecydowało – Bukaluk zostaje na stanowisku

Podczas czwartkowych obrad Uczelniane Kolegium Elektorów zdecydowało, że Antoni Bukaluk nadal będzie rektorem UTP.

Na zdjęciu: Obrady odbyły się w auli prof. Antoniego Zabłudowskiego

Fot. ST

Antoni Bukaluk pozostanie rektorem Uniwersytetu Techonologiczno-Przyrodniczego. Taką decyzję podjęło w czwartek Uczelniane Kolegium Elektorów.

Obrady rozpoczęły się krótko po godzinie dziesiątej w auli im. prof. Zabłudowskiego i trwały godzinę. Po tym czasie do dziennikarzy wyszedł rzecznik uniwersytetu Mieczysław Naparty. – Wniosek nie uzyskał wymaganej większości i rektor nie został odwołany. To jest decyzja ostateczna, zamykająca sprawę – powiedział.

Jak następnie poinformował Naparty, za odwołaniem głosowało 60 z 98 uprawnionych. Taka większość nie wystarczyła, gdyż wymagane było poparcie aż 3/4 zebranych. Zabrakło 14 głosów. Sam Antoni Bukaluk nie spotkał się z mediami. – Na pewno rozważał rezygnację, ale takiej decyzji nie podjął. Każdy na uczelni przeżywał tę tragedię osobiście. Rektor też – tłumaczył Naparty.

Czwartkowa decyzja kończy procedurę ministerialnego wniosku o odwołanie rektora. Nadal trwa jednak śledztwo, które ma wskazać winnych tragedii.

Powiązane treści