Bydgoszcz
-2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -2 • L -2
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKolejna kamienica w remoncie. Prace już trwają [ZDJĘCIA]
Remont kamienicy na św. Trójcy_SG (3)
07.09.2017 | 13:09

Kolejna kamienica w remoncie. Prace już trwają [ZDJĘCIA]

To kolejna z remontowanych kamienic.

Na zdjęciu: Remont rozpoczął się w sierpniu.

Fot. Stanisław Gazda

W sierpniu rozpoczął się remont kolejnej kamienicy. Rusztowania zostały ustawione przy ul. Świętej Trójcy.

Budynek pod numerem 14 został wzniesiony w 1890 roku i pełni funkcję mieszkalną. Wyglądem odbiegał dotąd od wyremontowanych niedawno kamienic. Ze względów bezpieczeństwa usunięta została część elementów zdobiących elewację od strony ulicy. a w 2015 roku nadzór budowlany wydał nakaz przeprowadzenia remontu trzykondygnacyjnej nieruchomości. Prawo budowlane nakazuje w tym przypadku m.in. uzupełnienie pęknięć i ubytków na elewacjach, a także naprawę elementów dekoracyjnych i pomalowanie elewacji.

Wcześniej wyremontowano inne budynku przy ul. Świętej Trójcy oraz odnowiono część chodników i nawierzchnię jezdni.- Były to jedne z przesłanek, jakimi kierował się nadzór budowlany wydając w stosunku do tego obiektu decyzję nakazującą przeprowadzenie niezbędnych prac poprawiających estetykę – tłumaczą w urzędzie miasta. Wyliczają też, że w ciągu ostatnich trzech lat wszczęto 130 postępowań w stosunku do właścicieli zaniedbanych nieruchomości.


Powiązane treści