Wiatr: 7km/h WSW
H 2 • L 2
-5C
-6C
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeKolejna porażka bydgoskich koszykarzy. Astoria przegrała we własnej hali [ZDJĘCIA]
12.11.2018 | 11:49

Zdjęcia: Ryszard Wszołek

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz doznali czwartej porażki w tym sezonie I ligi i drugiej z rzędu. We własnej hali bydgoski zespół przegrał z WKK Wrocław.

Po porażce w wyjazdowym meczu w Lesznie, podopieczni Grzegorza Skiby chcieli przed własną publicznością zrehabilitować się za tę porażkę. Tym bardziej, że starcie z WKK Wrocław rozgrywane było w dniu 100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

I o ile początek spotkania był bardzo dobry w wykonaniu Enea Astorii (gospodarze prowadzili 13:9, 16:11, 19:13, 22:13 po trójce Kondraciuka), o tyle z każdą kolejną minutą przewagę zaczęli zyskiwać przyjezdni. Po dziesięciu minutach gry było 23:21 dla gospodarzy, ale potem to zespół z Wrocławia objął prowadzenie i je z każdą kolejną minutą powiększał. W ofensywie znakomicie radził sobie Jakub Patoka, który obok 17 punktów zanotował także 9 zbiórek i 6 asyst.

„Asta” dopiero w połowie trzeciej kwarty zdobyła pierwsze punkty w tej odsłonie. Ich autorem był Mikołaj Grod, który zebrał na tablicach aż 17 piłek. To jednak okazało się za mało. WKK utrzymywał bezpieczną przewagę i ostatecznie wrocławski zespół wygrał różnicą czternastu punktów.

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 9. KOLEJKA – 11.11.2018 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – WKK WROCŁAW 62:76 (23:21, 12:21, 12:14, 15:20)

ENEA ASTORIA: Śpica 16 (4×3), Nowakowski 13 (2×3), Grod 11 (17 zb.), Aleksandrowicz 7 (1×3), Dłuski 2 (8 zb.) – Kondraciuk 6 (2×3), Szyttenholm 4, Frąckiewicz 3.

WKK: Patoka 17 (2×3, 9 zb., 6 as., 5 str.), Koelner 12 (2×3, 6 as.), Rutkowski 7 (1×3, 7 zb.), Jędrzejewski 6 (5 as.), Ciechoński 2 – Pieloch 16 (1×3), Malona 11 (6 zb.), Fiedukiewicz 5 (1×3), Uberna, Matusiak, Grzelak, Józefiak.

Sędziowali: Mateusz Skorek, Paweł Pacek, Michał Cieśla.
Komisarz PZKosz.: Jan Dłużyk.
Widzów: 1000.