H -3 • L -3
-2C
-3C
-3C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejna porażka Łuczniczki. Skra nie straciła nawet seta
Łuczniczka - Skra, relacja
27.11.2015 | 21:23

Kolejna porażka Łuczniczki. Skra nie straciła nawet seta

Piątkowy mecz zakończył się wygraną Skry Bełchatów 3:0.

Na zdjęciu: Skra Bełchatów mogła w piątek cieszyć się ze zwycięstwa w Bydgoszczy.

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz doznali piątej porażki w trwającym sezonie. Podopieczni Piotra Makowskiego ulegli Skrze Bełchatów.

W I secie przez większość czasu prowadzili bydgoszczanie, którzy utrzymywali jedno- lub dwupunktową przewagę. Nawet gdy bełchatowianom udało się wyrównać po dwóch skutecznych zagrywkach Mariusza Wlazłego (9:9), siatkarze Łuczniczki zdołali ponownie odskoczyć. Taka sytuacja utrzymywała się do stanu 24:22. Następnie zespół Piotra Makowskiego nie wykorzystał dwóch piłek setowych (atak Kłosa i blok na Klinkenbergu), a potem kolejnego asa serwisowego zanotował Wlazły. Pierwszego setballa udało się jeszcze wybronić, ale ostatecznie i tak goście triumfowali 28:26.

W II partii przez pewien czas sytuacja była odwrotna i to Skra długo utrzymywała się na nieznacznym prowadzeniu. W przeciwieństwie do Łuczniczki bełchatowianie zdołali jednak odskoczyć, gdy na zagrywkę wszedł Andrzej Wrona. Wówczas przewaga wzrosła do pięciu oczek i goście nie mogli już wypuścić wygranej z rąk. Ostatecznie zwyciężyli 25:21.

W III secie bydgoszczanie długo prowadzili, choć w środkowej fazie partii bełchatowianie zdołali zmniejszyć różnicę do dwóch oczek. Niecodzienna sytuacja miała miejsce przy stanie 16:13. Wówczas sędzia pokazał dwie czerwone kartki – statystykowi Łuczniczki Robertowi Kaźmierczakowi oraz jednemu ze trenerów Skry. Obaj niespokojni panowie musieli resztę meczu obejrzeć poza ławkami swoich drużyn.  Przerwa lepiej podziałała na gości,którzy szybko doprowadzili do remisu 17:17, na co Piotr Makowski odpowiedział wzięciem czasu. Przełomowa okazała się długo wymiana, po której punkt na 19:18 zdobyła Skra. Później bełchatowianie nie oddali już prowadzenia i wygrali 25:22, a w całym meczu 3:0.

Po siedmiu kolejkach Łuczniczka ma na swoim koncie sześć punktów. Za tydzień o punkty ponownie nie będzie łatwo, gdyż bydgoszczanie zmierzą się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.