Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 14 • L 14
11C
Sob
10C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejna wielka impreza w Bydgoszczy? Miasto ponownie chce gościć piłkarskie mistrzostwa
zawisza bydgoszcz, stadion, euro u21 - mat. klubu
16.11.2017 | 12:55

Kolejna wielka impreza w Bydgoszczy? Miasto ponownie chce gościć piłkarskie mistrzostwa

Na zdjęciu: Stadion Zawiszy znowu może gościć najlepszych młodych piłkarzy.

Fot. mat. prasowe CWZS Zawisza.

Bydgoszcz ponownie chce gościć piłkarskie mistrzostwa. Miasto zgłosiło swój akces do bycia jednym z gospodarzy turnieju w 2019 roku.

Polski Związek Piłki Nożnej stara się o organizację mistrzostw świata do lat 20, a Bydgoszcz miałaby zostać jednym z miast-gospodarzy. Dokumenty aplikacyjne zostały już złożone w UEFA, a rozstrzygnięcie planowane jest na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku.

Miasto składając wniosek musiało wskazać boisko główne oraz minimum cztery treningowe. Areną spotkań ma być oczywiście stadion Zawiszy. Jako obiekty przygotowawcze zgłoszono boiska CWZS Zawisza, Chemika oraz Gwiazdy, a także – w ramach współpracy metropolitalnej – murawy w Solcu Kujawskim i Białych Błotach.

Przypomnijmy, że w czerwcu w Bydgoszczy odbyły się mistrzostwa Europy do lat 21. W Bydgoszczy rozegrano trzy mecze, a kibice mogli oglądać reprezentacje Hiszpanii, Portugalii, Serbii oraz Macedonii. Najpopularniejszy wśród widzów był mecz Serbia – Hiszpania, który obejrzało z trybun 12 058 osób.

Powiązane treści