82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 20 • L 20
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejna wygrana Artego. Outsider rozgrywek bez szans
Artego Bydgoszcz
24.01.2016 | 20:33

Kolejna wygrana Artego. Outsider rozgrywek bez szans

Na zdjęciu: Artego Bydgoszcz poniosło w tym sezonie zaledwie dwie porażki. Wygrało za to aż czternaście potyczek ligowych.

W rozegranym w niedzielny wieczór spotkaniu 16 kolejki Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz bezapelacyjnie pokonało ostatni zespół rozgrywek kobiecej ekstraklasy koszykówki – MKK Siedlce 80:42. Wygrana bydgoszczanek ani przez moment nie była zagrożona.

Wszystkie cztery kwarty zakończyły się zwycięstwami zawodniczek wicelidera BLK, który od 6 grudnia i meczu z Wisłą Can-Pack Kraków pozostaje niepokonany. Kluczowa dla losów spotkania był zwłaszcza druga część rywalizacji, którą gospodynie wygrały aż 25:8. Ale i pozostałe odsłony pojedynku zapisały na swoją korzyść – pierwszą kwartę wygrały 21:12, trzecią – 19:12, a ostatnią – 15:10.

W bydgoskim zespole aż cztery zawodniczki rzuciły dwucyfrowy wynik, a najskuteczniejsza okazała się Amerykanka Amisha Carter, zdobywczyni 20 punktów. 12 punktów zdobyła Elżbieta Międzik, o jeden mniej – Maurita Reid, a dziesięć „oczek” dołożyła Julie McBride. Ta ostatnia do swojego dorobku dołożyła ponadto pięć asyst. W gronie pokonanych jedynie Aldona Morawiec mogła pochwalić się ponad 10-punktowym rezultatem – rzuciła 14 pkt.

Po 16 kolejkach Artego Bydgoszcz plasuje się wyłącznie za wspomnianą Wisłą Can-Pack. Krakowianki mogą pochwalić się bilansem 14 zwycięstw i dwóch porażek, podczas gdy bydgoszczanki mają jedno zwycięstwo mniej, a za to jedną przegrną więcej na koncie. MKK Siedlce z zaledwie dwiema wygranymi zamyka tabelę BLK.

ARTEGO BYDGOSZCZ – MKK SIEDLCE 80:42 (21:12, 25:8, 19:12, 15:10)

Najwięcej dla Artego: Amisha Carter 20
Najwięcej dla MKK: Aldon Morawiec 14