Bydgoszcz
17C
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 17 • L 17
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaKolejna zmiana ws. Uniwersytetu Medycznego. Posłowie zajmą się nim wcześniej
sejm RP
30.03.2016 | 11:58

Kolejna zmiana ws. Uniwersytetu Medycznego. Posłowie zajmą się nim wcześniej

Na zdjęciu: W piątek posłowie zajmą się Uniwersytetem Medycznym w Bydgoszczy.

Fot. Mateusz Kudła / Wikipedia (wolna licencja)

90 minut wcześniej niż jeszcze wczoraj planowano rozpocznie się pierwsze czytanie projektu ustawy dotyczącej Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Jest to kolejny raz, kiedy został zmieniony termin rozpatrywania bydgoskiej sprawy.

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy zostało pierwotnie zaplanowane na piątek na godzinę 11:00. W środę przed południem okazało się jednak, że posłowie zajmą się bydgoską sprawą nieco wcześniej – już o 9:30. Jako przedstawiciel komitetu inicjatywy ustawodawczej wystąpi poseł Zbigniew Pawłowicz. Przewidziane są też pięciominutowe oświadczenia w imieniu klubów.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy termin czytania projektu ustawy dotyczącej Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy jest przekładany. Początkowo druk o numerze 226 miał stać się przedmiotem obrad sejmu podczas 14. posiedzenia (16-18 marca), po czym termin przesunięto o dwa tygodnie, na 15. posiedzenie. Wówczas pierwsze konkretne zapowiedzi dotyczyły środy, 30 marca, następnie najbardziej realny wydawał się termin czwartkowy, lecz ostatecznie w opublikowanym wczoraj harmonogramie obrad bydgoską sprawę zaplanowano na piątek.

Powiązane treści