Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 14 • L 14
18C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
28C
Sr
28C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaKolejna zmiana ws. Uniwersytetu Medycznego. Posłowie zajmą się nim wcześniej
sejm RP
30.03.2016 | 11:58

Kolejna zmiana ws. Uniwersytetu Medycznego. Posłowie zajmą się nim wcześniej

Zmianie uległa godzina zaplanowanego na piątek pierwszego czytania projektu ustawy.

Na zdjęciu: W piątek posłowie zajmą się Uniwersytetem Medycznym w Bydgoszczy.

Fot. Mateusz Kudła / Wikipedia (wolna licencja)

90 minut wcześniej niż jeszcze wczoraj planowano rozpocznie się pierwsze czytanie projektu ustawy dotyczącej Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Jest to kolejny raz, kiedy został zmieniony termin rozpatrywania bydgoskiej sprawy.

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy zostało pierwotnie zaplanowane na piątek na godzinę 11:00. W środę przed południem okazało się jednak, że posłowie zajmą się bydgoską sprawą nieco wcześniej – już o 9:30. Jako przedstawiciel komitetu inicjatywy ustawodawczej wystąpi poseł Zbigniew Pawłowicz. Przewidziane są też pięciominutowe oświadczenia w imieniu klubów.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy termin czytania projektu ustawy dotyczącej Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy jest przekładany. Początkowo druk o numerze 226 miał stać się przedmiotem obrad sejmu podczas 14. posiedzenia (16-18 marca), po czym termin przesunięto o dwa tygodnie, na 15. posiedzenie. Wówczas pierwsze konkretne zapowiedzi dotyczyły środy, 30 marca, następnie najbardziej realny wydawał się termin czwartkowy, lecz ostatecznie w opublikowanym wczoraj harmonogramie obrad bydgoską sprawę zaplanowano na piątek.

Powiązane treści