Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 13 • L 11
10C
Pt
11C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
5C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolejne śmiertelne potrącenie w Bydgoszczy. Tym razem w Fordonie [AKTUALIZACJA]
potrącenie twardzickiego bydgoszcz
06.01.2019 | 17:24

Kolejne śmiertelne potrącenie w Bydgoszczy. Tym razem w Fordonie [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: Miejsce zdarzenia.

Fot. BB

Wypadek w Fordonie. Piesza została potrącony na przejściu przez ulicę Józefa Twardzickiego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła.

Do zdarzenia doszło około godziny 17:00. Jak udało się nam ustalić, kierujący osobowym renault uderzył w kobietę przechodzącą przez przejście, znajdujące się za przystankiem autobusowym Twardzickiego/Kleina w kierunku Fordonu. Samochód poruszał się od strony osiedla Bohaterów w kierunku centrum.

Ranną osobą zajął się zespół ratownictwa medycznego. Niestety, obrażenia okazały się na tyle poważne, że kobieta zmarła. Dokładne przyczyny wypadku ustali policja.

W związku z potrąceniem, ruch na ulicy Twardzickiego był zablokowany. Autobusy linii 69, 83 i 89 jeździły objazdem przez pętle Przylesie, Akademicką i Kleeberga. Około godziny 17:30 ruch w rejonie zdarzenia został przywrócony – nadal możliwe są opóźnienia kursów tych linii.

W okresie zimowym w Bydgoszczy często dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Tragiczny wypadek miał miejsce przed Bożym Narodzeniem – 22 grudnia na ulicy Szpitalnej kierująca volvo potrąciła 25-latkę. Kobieta zmarła w szpitalu. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie i poszukuje świadków zdarzenia. Jedną z częstych przyczyn nie tylko wypadków, ale innych niebezpiecznych zdarzeń są awarie oświetlenia ulicznego – w Bydgoszczy w ostatnim czasie odnotowano znaczną liczbę tego typu usterek.


Powiązane treści