Bydgoszcz
-6C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -6 • L -6
-14C
Nd
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKolejne prace drogowe w Fordonie za pasem. Zbudują ważną ulicę
Korfantego Fordon remont
31.08.2016 | 16:11

Kolejne prace drogowe w Fordonie za pasem. Zbudują ważną ulicę

Przed przyszłorocznymi wakacjami mieszkańcy osiedla Eskulapa mają zyskać dogodny dojazd do swoich domów.

Na zdjęciu: Po wybudowaniu ul. Matki Teresy z Kalkuty autobusy na os. Eskulapa nie będą już kursowały ul. Korfantego.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

We wrześniu firma Trakcja PRKiI, zwycięzca przetargu na budowę ulicy Matki Teresy z Kalkuty i utwardzenie ul. Jasinieckiej oraz Trybowskiego, przejmie plac budowy w rejonie osiedla Eskulapa. Pozostanie na nim przez niemal rok.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolejny etap przed budową S5 w Kujawsko-Pomorskiem. Są wnioski o wydanie ZRID

Inwestycja ma na celu znaczne poprawienie dojazdu na górny taras Fordonu, zarówno do ważnej, ale znajdującej się w złym stanie technicznym ul. Pod Skarpą, jak i do coraz gęstszej sieci budynków wielorodzinnych powstających na os. Eskulapa. Zyskać ma na tym także komunikacja miejska, która obecnie trasowana jest przez ulicę Akademicką oraz Przylesie, a na wspomnianej już ul. Pod Skarpą musi pokonywać progi zwalniające.

W szczegółach, zadanie składa się z budowy odcinka ul. Matki Teresy z Kalkuty od skrzyżowania z ulicą Romanowskiej do ul. Pod Skarpą. Samo skrzyżowanie w bezpośredniej styczności z Centrum Onkologii zostanie przebudowane na rondo. Utwardzony zostanie ponadto odcinek ulicy Jasinieckiej (od ul. Pod Skarpą do ul. Trybowskiego), jak i sama ulica Trybowskiego. Oprócz jezdni, powstaną tam nowe chodniki oraz drogi dla rowerów.

Koszt realizacji robót wyniósł ostatecznie 8,94 miliona złotych. To więcej niż pierwotnie zakładano, dlatego w poniedziałek radni zdecydowali o przesunięciu na ten cel blisko 1,5 mln zł. To oszczędności, które powstały w wyniku rozstrzygnięcia innego drogowego przetargu – na rozbudowę ulicy Wąbrzeskiej. Prace mają zakończyć się w czerwcu przyszłego roku, a ich efekt ma zostać objęty ośmioletnią gwarancją.

Powiązane treści