Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -1 • L -1
-1C
Sob
0C
Nd
0C
Pon
-1C
Wt
2C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne tramwaje Pesy pojadą w Krakowie. Oferta bydgoskiej firmy okazała się najlepsza
krakowiak1
09.08.2017 | 09:57

Kolejne tramwaje Pesy pojadą w Krakowie. Oferta bydgoskiej firmy okazała się najlepsza

MPK Kraków rozstrzygnęło przetarg na dostawę tramwajów.

Na zdjęciu: W stolicy Małopolski jeżdżą już Krakowiaki.

Fot. mat. prasowe

Pesa dostarczy do Krakowa do 50 nowych tramwajów. Oferta bydgoskiego producenta okazała się najkorzystniejsza po przywróceniu jej do postępowania przez sąd.

W przetargu wystartowały cztery podmioty – Pesa, Newag, Skoda i konsorcjum Stalder-Solaris. Oferta bydgoskiej firmy była najtańsza, ale jeszcze przed rozstrzygnięciem postępowania MPK Kraków zdecydowało się wykluczyć ofertę Pesy z powodu problemów z wykonaniem poprzedniej umowy na dostawę Krakowiaków.  Decyzją Krajowej Izby Odwoławczej wykluczenie producenta była jednak bezzasadne. Decyzję podtrzymał Sąd Okręgowy.

We wtorek oferta Pesy została oficjalnie uznana za najlepszą. Pesa za 427,425 mln zł brutto dostarczy do stolicy Małopolski 35 nowych tramwajów, a zamawiający będzie miał możliwość wystąpienia o kolejnych 15 pojazdów. Wozy będą miały 32-35 metrów długości i możliwość jazdy bez zasilania z sieci trakcyjnej na dystansie 3,5 km. Zamówienie realizowane będzie transzami, a cała umowa zostanie wykonana najpóźniej do 2023 roku.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail