Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKolejne ulice zyskają nową nawierzchnię. Tym razem na Czyżkówku
Remont ulicy Chodkiewicza - LG (6)
01.06.2016 | 14:32

Kolejne ulice zyskają nową nawierzchnię. Tym razem na Czyżkówku

Na zdjęciu: Roboty drogowe

Fot. LG/archiwum

Ulice Siedlecka i Świekatowska już wkrótce zyskają nowe nawierzchnie. Kierujący będą mogli skorzystać także z nowo wybudowanego parkingu, a ruch w tym rejonie ułatwić ma sygnalizacja świetlna.

Twarda nawierzchnia z kostki betonowej oraz progi zwalniające pojawią się na mającym 1,25 km długości odcinku ulicy Siedleckiej między ul. Pileckiego i Karolewskiej. Dodatkowo zaplanowano modernizację krótkiego (119 m od ul. Siedleckiej do ul. Nad Torem) odcinka ul. Świekatowskiej, który teraz będzie zbudowany z betonu asfaltowego. Ponadto, w ramach planowanych prac na skrzyżowaniu ulic Nad Torem-Świekatowska-Orlicza pojawi się nowa sygnalizacja świetlna, a na wysokości ul. Buszkowskiej – parking.

Czytaj także: Kolejne ulice do remontu. Na pięciu osiedlach

Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. O wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będą cena i okres gwarancji. W latach 2017-2018 planowana jest przebudowa północnego odcinka ul. Siedleckiej w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Powiązane treści