Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 0 • L 0
-4C
Czw
-4C
Pt
1C
Sob
3C
Nd
-2C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolejne zatrzymanie związane z dopalaczami. „Maczanka” i MDMA w mieszkaniu 21-latka
Narkotytkowa maczanka
27.06.2018 | 13:44

Kolejne zatrzymanie związane z dopalaczami. „Maczanka” i MDMA w mieszkaniu 21-latka

Na zdjęciu: Tak zwana maczanka i susz roślinny.

Fot. Policja.

Bydgoscy kryminalni zatrzymali 21-latka podejrzanego o posiadanie środków psychoaktywnych tzw. dopalaczy. Policjanci zabezpieczyli u niego ponad 80 gramów tzw. „maczanki” oraz kilka gramów MDMA. Mężczyzna odpowie za posiadanie substancji zabronionych.

Do zatrzymania doszło wczoraj (26.06.2018) w momencie, gdy mężczyzna wychodził ze swojego mieszkania. Policjanci po przedstawieniu mu powodu przybycia przystąpili do przeszukania zajmowanego przez niego lokalu.

W szafce kuchennej oraz w szafie ubraniowej w pokoju kryminalni natrafili na susz roślinny oraz woreczek z białym proszkiem. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne.

Przeprowadzone  wstępne badania wykazały, że zabezpieczony susz to środek psychoaktywny tzw. „dopalacz”, a biały proszek to pochodna amfetaminy.

21-latek został przesłuchany, a zabezpieczone substancje trafiły do laboratorium kryminalistycznego. Po uzyskaniu stamtąd opinii, mężczyzna usłyszy zarzuty i odpowie za posiadanie substancji zabronionych.

Powiązane treści