Bydgoszcz
21C
Opady
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 21 • L 21
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne zmiany w komunikacji. Obejmą trzy linie
linia nr 7 Bydgoszcz
11.02.2016 | 12:56

Kolejne zmiany w komunikacji. Obejmą trzy linie

Na zdjęciu: Przesunięcia w rozkładzie jazdy czekają między innymi tramwaje linii nr 7.

Fot. Leszek Grabowski

Kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej zapowiedział Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. – Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – zapewniają drogowcy.

Pierwszą część korekt ZDMiKP wprowadzi już od najbliższej soboty. Obejmą one linię autobusową nr 73 kursującą między Łęgnowem (opcjonalnie – Kapuściskami) a osiedlem Eskulapa. – Robimy to na wniosek pasażerów, a także Rady Osiedla Łęgnowo – wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik bydgoskich drogowców. Zmiany w rozkładzie jazdy (dostępne już na stronie ZDMiKP) mają poprawić skomunikowanie przejazdów autobusów z tramwajami jadącymi zarówno w stronę centrum miasta, jak i w stronę poszczególnych osiedli peryferyjnych, a także dojazd dzieci do szkół i osób udających się do zakładów pracy w rejonie wspomnianych dzielnic – Łęgnowa i Kapuścisk.

Z podobnych pobudek od wtorku, 16 lutego, zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 9 kursującej w godzinach szczytu na trasie rondo Kujawskie – Stomil. – Tu decydujące były sugestie pracowników dojeżdżających do zakładów na ulicy Toruńskiej – dodaje Kosiedowski. Minutowe korekty w rozkładzie jazdy czekają tego samego dnia linię tramwajową nr 7.

Powiązane treści