Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -4 • L -4
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne zmiany w komunikacji. Obejmą trzy linie
linia nr 7 Bydgoszcz
11.02.2016 | 12:56

Kolejne zmiany w komunikacji. Obejmą trzy linie

W najbliższych dniach bydgoscy drogowcy wprowadzą korekty w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów.

Na zdjęciu: Przesunięcia w rozkładzie jazdy czekają między innymi tramwaje linii nr 7.

Fot. Leszek Grabowski

Kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej zapowiedział Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. – Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – zapewniają drogowcy.

Pierwszą część korekt ZDMiKP wprowadzi już od najbliższej soboty. Obejmą one linię autobusową nr 73 kursującą między Łęgnowem (opcjonalnie – Kapuściskami) a osiedlem Eskulapa. – Robimy to na wniosek pasażerów, a także Rady Osiedla Łęgnowo – wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik bydgoskich drogowców. Zmiany w rozkładzie jazdy (dostępne już na stronie ZDMiKP) mają poprawić skomunikowanie przejazdów autobusów z tramwajami jadącymi zarówno w stronę centrum miasta, jak i w stronę poszczególnych osiedli peryferyjnych, a także dojazd dzieci do szkół i osób udających się do zakładów pracy w rejonie wspomnianych dzielnic – Łęgnowa i Kapuścisk.

Z podobnych pobudek od wtorku, 16 lutego, zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 9 kursującej w godzinach szczytu na trasie rondo Kujawskie – Stomil. – Tu decydujące były sugestie pracowników dojeżdżających do zakładów na ulicy Toruńskiej – dodaje Kosiedowski. Minutowe korekty w rozkładzie jazdy czekają tego samego dnia linię tramwajową nr 7.

Powiązane treści