Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 6 • L 2
10C
Czw
10C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejne zmiany w żużlowym kalendarzu. Dwa wydarzenia zmieniają termin
Polonia Bydgoszcz-Unia Tranów_SG (26)
03.04.2018 | 16:31

Kolejne zmiany w żużlowym kalendarzu. Dwa wydarzenia zmieniają termin

Dwie weekendowe imprezy żużlowe odwołane.

Na zdjęciu: Żużlowcy Polonii (na zdjęciu Damian Adamczak) muszą jeszcze poczekać na odjechanie pierwszych okrążeń.

Fot. Stanisław Gazda

Żużlowcy bydgoskiej Polonii dopiero pod koniec tego tygodnia po raz pierwszy wyjadą na tor. Stąd też włodarze klubu podjęli decyzję o odwołaniu niedzielnego meczu ze Stalą Rzeszów i planowanych na piątek mistrzostw Bydgoszczy.

Druga edycja mistrzostw Bydgoszczy już trzeci raz ma zmieniony termin rozegrania. Pierwotnie turniej miał zostać rozegrany na jesieni ubiegłego roku, ale wówczas na przeszkodzie stanęły złe warunki atmosferyczne. Nie inaczej jest tym razem. – Na torze jest jeszcze lód – mówi Andrzej Matkowski, kierownik organizacyjny Polonii. Organizatorzy szybko podjęli decyzję o odwołaniu piątkowego turnieju i przełożeniu go na 27 kwietnia (piątek).

Jednocześnie podjęto też decyzję o odwołaniu zaplanowanego na niedzielę ligowego pojedynku Polonii ze Stalą Rzeszów. Przedstawiciele bydgoskiego klubu poinformowali władze Stali o sytuacji na torze. – Po konsultacji z drużyną z Rzeszowa, obie strony zgodziły się na przełożenie meczu I rundy 2 ligi żużlowej – czytamy w komunikacie klubu. Decyzję o przełożeniu meczu musi jeszcze potwierdzić Główna Komisja Sportu Żużlowego, ale to raczej formalność. Jak się dowiedzieliśmy, oba kluby wstępnie już także uzgodniły nowy termin rozegrania tego spotkania – to niedziela, 3 czerwca.

Jak już informowaliśmy, dzisiaj odwołany także planowany trening żużlowców. – Jak pogoda pozwoli, to pierwsze jazdy żużlowców mogą odbyć się w czwartek lub piątek – kończy Matkowski.


Powiązane treści