71% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 11 • L 11
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejne zwycięstwa koszykarzy. Enea Astoria najlepsza w Kutnie
astoria bydgoszcz, koszykówka, trening - st
04.09.2017 | 14:15

Kolejne zwycięstwa koszykarzy. Enea Astoria najlepsza w Kutnie

Bydgoszczanie wygrali turniej o Różę Kutna.

Na zdjęciu: Enea Astoria od kilku tygodni przygotowuje się do nowego sezonu.

Enea Astoria Bydgoszcz triumfowała w turnieju o Różę Kutna. W finale podopieczni Konrada Kaźmierczyka pokonali gospodarzy.

Piątkowy mecz półfinałowy z KK Warszawa rozstrzygnął się w ostatniej kwarcie, którą Astoria wygrała ośmioma punktami, dzięki czemu w całym meczu triumfowała 65:54. Najwięcej punktów – podobnie jak w poprzednich meczach sparingowych – zdobyli nowi koszykarze. Mikołaj Grod zanotował 18 oczek, a Paweł Śpica – 14. W finale bydgoszczanie pokonali gospodarzy 76:61. Tym razem liderem zespołu był Patryk Gospdoarek, autor 16 punktów.

W poprzednich meczach sparingowych Enea Astoria wygrała z drużynami z Inowrocławia i Poznania, a przegrała z rywalami  z Torunia i Gdynii (po dwóch dogrywkach). W najbliższy weekend wystąpi w turnieju organizowanym właśnie przez Noteć.

Enea Astoria zainauguruje rozgrywki ligowe 1 października meczem z Polframeksem Kutno.