Bydgoszcz
9C
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 9 • L 9
10C
Sr
8C
Czw
11C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejny dobry występ Tomasza Orwata. Żużlowiec Polonii na podium Nice Cup
Tomasz Orwat
24.04.2018 | 19:40

Kolejny dobry występ Tomasza Orwata. Żużlowiec Polonii na podium Nice Cup

W Rybniku odbyła się druga runda turnieju dla młodzieżowców.

Na zdjęciu: Tomasz Orwat zajął drugie miejsce w Rybniku.

Fot. mat. zawodnika

Na torze w Rybniku odbyła się druga runda przeznaczonego dla młodzieżowców cyklu Nice Cup. Dobry występ zanotował żużlowiec Polonii Tomasz Orwat.

Zawodnicy – z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń – losowali numery startowe, a następnie podzielono ich na dwie grupy – pierwszą, w której rywalizowano na silnikach Jawa 500cc 2V i drugą, w której zmagano się na własnym sprzęcie.

Orwat trafił do grupy ścigającej się na produktach czeskiego producenta. W czterech startach fazy zasadniczej zdobył 9 punktów – raz wygrał, a trzy razy był drugi. Do finału oprócz niego awansowali także Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) i Denis Zieliński (MRGARDEN GKM Grudziądz). W decydującej gonitwie najlepszy okazał się zawodnik z Trójmiasta, a Orwat wjechał na metę drugi.  Wśród zawodników ścigających się na własnym sprzęcie podium utworzyli Kevin Fajfer (Iveston PSŻ Poznań), Bartłomiej Kowalski (Arge Speedway Wanda Kraków) i Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno).

Po dwóch rundach Orwat prowadzi w klasyfikacji generalnej. W czwartek wystartuje w półfinale Srebrnego Kasku w Częstochowie.

Powiązane treści