Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 16
19C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
20C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejny dobry występ Tomasza Orwata. Żużlowiec Polonii na podium Nice Cup
Tomasz Orwat
24.04.2018 | 19:40

Kolejny dobry występ Tomasza Orwata. Żużlowiec Polonii na podium Nice Cup

W Rybniku odbyła się druga runda turnieju dla młodzieżowców.

Na zdjęciu: Tomasz Orwat zajął drugie miejsce w Rybniku.

Fot. mat. zawodnika

Na torze w Rybniku odbyła się druga runda przeznaczonego dla młodzieżowców cyklu Nice Cup. Dobry występ zanotował żużlowiec Polonii Tomasz Orwat.

Zawodnicy – z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń – losowali numery startowe, a następnie podzielono ich na dwie grupy – pierwszą, w której rywalizowano na silnikach Jawa 500cc 2V i drugą, w której zmagano się na własnym sprzęcie.

Orwat trafił do grupy ścigającej się na produktach czeskiego producenta. W czterech startach fazy zasadniczej zdobył 9 punktów – raz wygrał, a trzy razy był drugi. Do finału oprócz niego awansowali także Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) i Denis Zieliński (MRGARDEN GKM Grudziądz). W decydującej gonitwie najlepszy okazał się zawodnik z Trójmiasta, a Orwat wjechał na metę drugi.  Wśród zawodników ścigających się na własnym sprzęcie podium utworzyli Kevin Fajfer (Iveston PSŻ Poznań), Bartłomiej Kowalski (Arge Speedway Wanda Kraków) i Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno).

Po dwóch rundach Orwat prowadzi w klasyfikacji generalnej. W czwartek wystartuje w półfinale Srebrnego Kasku w Częstochowie.


Powiązane treści