Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 2 • L 2
-5C
Sob
-6C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
0C
Sr
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKolejny dzień z ulewami i burzami. Służby kryzysowe wydały ostrzeżenie!
burza-piorun-ulewa-ostrzeżenie-PIXABAY
17.07.2018 | 15:52

Kolejny dzień z ulewami i burzami. Służby kryzysowe wydały ostrzeżenie!

Zagrożenie dotyczy obszaru Kujaw i Pomorza.

Na zdjęciu:

Fot. Pixabay

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu z burzami. Zagrożenie dotyczy całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Od kilku dni w województwie ma miejsce nasilenie się opadów deszczu, często połączonych z gwałtownymi burzami. Po niedzielnych ulewach bydgoscy strażacy otrzymali kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących zalań i podtopieńPodobna sytuacja miała miejsce w ubiegły czwartek – woda dostała się wówczas na teren posesji w Zielonce i Łochowie oraz utrudniła przejazd na ulicy Nakielskiej czy Grunwaldzkiej.


CZYTAJ WIĘCEJ: Deszcz zalał ulice Bydgoszczy oraz domy w Zielonce i Łochowie


Dziś należy spodziewać się kolejnych ulewnych deszczów oraz burz. Na podstawie informacji Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu oraz burz z porywami wiatru do 65 km/h. Wysokość opadów może miejscami sięgać nawet 40 mm. Ostrzeżenie jest ważne do końca dnia.

Służby oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk atmosferycznych na 85%.

Powiązane treści