Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 13 • L 13
14C
Pt
15C
Sob
19C
Nd
21C
Pon
24C
Wt
Metropolia BydgoskaInowrocławInwestycjeKolejny etap budowy obwodnicy Inowrocławia
mapa - obwodnica Inowrocławia
26.11.2015 | 11:48

Kolejny etap budowy obwodnicy Inowrocławia

Osiemnaście firm i konsorcjów wyraziło zainteresowanie udziałem w projekcie.

Na zdjęciu: Uproszczony plan obwodnicy Inowrocławia.

Fot. Materiał prasowy MIR.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że znani są już wykonawcy zainteresowani budową łącznika obwodnicy Inowrocławia. Znajdzie się on w ciągu dróg krajowych o numerach 15 i 25. Ci z wykonawców którzy pozytywnie przejdą wstępną weryfikację ofert zostaną zaproszeni do kolejnego etapu przetargu.

Obecnie w budowie jest 19-kilometrowy odcinek obwodnicy a wspominana wyżej, 5- kilometrowa droga ominie Inowrocław od północy i znacznie ułatwi podróżującym przejazd na trasie Bydgoszcz – Konin. W planach jest też budowa węzła drogowego „Sławęcinek” oraz przebudowa istniejącej sieci drogowej. Powstaną chodniki i zatoki autobusowe, nie zapomniano o środowisku – pojawią się bowiem obiekty, które mają służyć jego ochronie.  Wybudowane zostaną  duże obiekty inżynierskie, między innymi dwa wiadukty nad torami kolejowymi. Termin oddania trasy do użytku to koniec roku 2018.

O tym, że budowa dróg i obwodnic jest kluczowa dla gospodarki nie trzeba nikomu przypominać. Wzrasta również bezpieczeństwo podróżujących i komfort życia mieszkańców naszego regionu, co dotyczy bezpośrednio każdego z nas.

Powiązane treści