Bydgoszcz
-6C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -6 • L -6
-14C
Nd
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaInowrocławInwestycjeKolejny etap budowy obwodnicy Inowrocławia
mapa - obwodnica Inowrocławia
26.11.2015 | 11:48

Kolejny etap budowy obwodnicy Inowrocławia

Osiemnaście firm i konsorcjów wyraziło zainteresowanie udziałem w projekcie.

Na zdjęciu: Uproszczony plan obwodnicy Inowrocławia.

Fot. Materiał prasowy MIR.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że znani są już wykonawcy zainteresowani budową łącznika obwodnicy Inowrocławia. Znajdzie się on w ciągu dróg krajowych o numerach 15 i 25. Ci z wykonawców którzy pozytywnie przejdą wstępną weryfikację ofert zostaną zaproszeni do kolejnego etapu przetargu.

Obecnie w budowie jest 19-kilometrowy odcinek obwodnicy a wspominana wyżej, 5- kilometrowa droga ominie Inowrocław od północy i znacznie ułatwi podróżującym przejazd na trasie Bydgoszcz – Konin. W planach jest też budowa węzła drogowego „Sławęcinek” oraz przebudowa istniejącej sieci drogowej. Powstaną chodniki i zatoki autobusowe, nie zapomniano o środowisku – pojawią się bowiem obiekty, które mają służyć jego ochronie.  Wybudowane zostaną  duże obiekty inżynierskie, między innymi dwa wiadukty nad torami kolejowymi. Termin oddania trasy do użytku to koniec roku 2018.

O tym, że budowa dróg i obwodnic jest kluczowa dla gospodarki nie trzeba nikomu przypominać. Wzrasta również bezpieczeństwo podróżujących i komfort życia mieszkańców naszego regionu, co dotyczy bezpośrednio każdego z nas.

Powiązane treści