Bydgoszcz
2C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 2
0C
Sr
-0C
Czw
2C
Pt
0C
Sob
1C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejny miesiąc wzrostów na lotnisku. Coraz bliżej rekordu
lotnisko Bydgoszcz
08.10.2018 | 18:19

Kolejny miesiąc wzrostów na lotnisku. Coraz bliżej rekordu

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: W tym roku z usług bydgoskiego portu lotniczego skorzystało blisko 320 tysięcy osób.

Fot. Eryk Dominiczak

Już niemal 320 tysięcy pasażerów skorzystało w tym roku z usług bydgoskiego portu lotniczego. Tylko w trzecim kwartale – ponad 130 tysięcy. Jak tłumaczą przedstawiciele portu, na ten pierwszy wynik składa się zwiększona siatka połączeń, na drugi – także spore zainteresowanie czarterami.

CZYTAJ TAKŻE: Ryanairem nadal polecimy do Szkocji. Tylko na inne lotnisko

W ubiegłym miesiącu na lotnisku imienia Paderewskiego odprawiono 36 692 osoby, co oznacza 11-procentowy wzrost w stosunku do rezultatu uzyskanego w ubiegłym roku. Dzięki temu bydgoskie lotnisko ma za sobą najlepszy wrzesień w historii. Jeszcze większy skok Port Lotniczy Bydgoszcz zanotował w ramach wyników kwartalnych – przekroczenie pułapu 130 tysięcy podróżnych w miesiącach letnich oznacza wzrost o blisko 30 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku 2017. Tegoroczny licznik pasażerów w PLB zbliżył się już do 320 tysięcy. Pobicie rekordu rocznego (343,5 tys. w roku 2013) jest przesądzone, osiągnięcie zapowiadanego przez prezesa Tomasza Moraczewskiego wyniku 400 tysięcy obsłużonych pasażerów – nadal realne.

– Siatka kierunków naszego lotniska sukcesywnie się rozwija, co przekłada się na rosnące zainteresowanie mieszkańców regionu ofertą połączeń portu, ale też na zwiększoną dostępność komunikacyjną województwa, a więc na rozwój biznesu, turystyki – twierdzi Moraczewski.

Dobre wyniki lotniska w 2018 roku to zasługa nowych kierunków, które pojawiły się w minionych miesiącach (choćby London Luton). Na rezultaty osiągane w okresie wakacyjnym znaczny wpływ miało też zainteresowanie kierunkami wakacyjnymi – greckimi wyspami Zakynthos oraz Korfu, a także turecką Antalyą i Burgas w Bułgarii. – Warto już jednak zacząć planować przyszłoroczne wakacje, bowiem w biurach podróży w sprzedaży są już oferty first minute z wylotem z Bydgoszczy. Poza tegorocznymi kierunkami dostępne są także: grecki Heraklion i chorwacki Dubrownik – wylicza Daniel Mackiewicz, rzecznik prasowy PLB.

Warto dodać, że pod koniec października do oferty bydgoskiego lotniska dołączy Kijów-Boryspol obsługiwany przez Ryanair (w sierpniu połączenie do stolicy Ukrainy uruchomił LOT). Loty będą odbywały się w sezonie zimowym w niedziele i środy. Wylot z miasta nad Brdą planowany jest na 17:05, przylot do Kijowa – na 19:50 czasu lokalnego. Lot powrotny rozpocznie się o 20:10, a lądowanie – o 20:55 czasu polskiego. Ceny biletów rozpoczynają się od 119 złotych w jedną stronę. Dostępne są na stronie irlandzkich linii oraz w kasie biletowej lotniska.

 

Powiązane treści