Bydgoszcz
19C
Słonecznie
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 19 • L 19
23C
Pt
21C
Sob
23C
Nd
25C
Pon
27C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKolejny przetarg na remont torowiska. Tym razem na Wojska Polskiego wraz z węzłem Szarych Szeregów
Szarych Szeregów_węzeł_SG (15)
14.03.2018 | 13:31

Kolejny przetarg na remont torowiska. Tym razem na Wojska Polskiego wraz z węzłem Szarych Szeregów

Przetarg na inwestycje miał być ogłoszony latem zeszłego roku - drogowcy zaczynają procedurę dopiero teraz.

Na zdjęciu: Węzeł Szarych Szeregów zostanie kompleksowo zmodernizowany.

Fot. Stanisław Gazda

Trwają przygotowania do przebudowy kolejnego odcinka torów tramwajowych. ZDMiKP ogłosił przetarg na wykonanie prac w ciągu ul. Wojska Polskiego od pętli Magnuszewska do węzła Szarych Szeregów.

W ostatnich tygodniach zintensyfikowały się prace nad zapowiadanymi od miesięcy inwestycjami w komunikację publiczną. Na razie jednak nie widać ich efektów – wycięto jedynie drzewa przy ulicy Wojska Polskiego i pętli Kapuściska w związku z planowaną na wiosnę modernizacją torowiska, pętli i skrzyżowania z ulicą Chemiczną.


CZYTAJ WIĘCEJ: Pętla Kapuściska. Przygotowania do modernizacji


Ubiegły tydzień przyniósł informacje o rozpoczęciu przetargu na przebudowę torowiska wzdłuż ulicy Toruńskiej – od Ronda Toruńskiego do ulicy Spokojnej i od zajezdni tramwajowej do pętli Stomil. W planach jest także przebudowa samej zajezdni, by przystosować ją do obsługi tramwajów niskopodłogowych. Na dniach mamy też poznać oferentów wybranych w pierwszym etapie przetargu na przebudowę ulicy Kujawskiej.


CZYTAJ WIĘCEJ: Zajezdnia na Toruńskiej zmieni się. W planach kompleksowa modernizacja


Wczoraj ZDMiKP rozpoczął poszukiwanie wykonawcy przebudowy fragmentu torowiska na Wojska Polskiego i węzła Szarych Szeregów. Obejmie ona odcinek od pętli Magnuszewska do skrzyżowania Wojska Polskiego ze Szpitalną, Bełzy i Szarych Szeregów.

Projekt zakłada, że dotychczasowa pętla awaryjna przy Magnuszewskiej zyska wjazd od strony Ronda Kujawskiego, co umożliwi skierowanie na nią tramwajów jadących przez przebudowaną ulicę Kujawską. Przy pętli powstaną także dwa przystanki autobusowe z drogami dojazdowymi. Na odcinku wyremontowanego torowiska miedzy jezdnami Wojska Polskiego zlokalizowane będą dwa podwójne przystanki tramwajowe oraz dodatkowe przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Ku Wiatrakom.

Spore zmiany planowane są także na węźle przesiadkowym Szarych Szeregów. Przestarzałe perony zostaną całkowicie przebudowane i przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. W ramach prac przewiduje się usunięcie jednego peronu (wjazd od strony wyspy środkowej) oraz budowę skrętu z ulicy Szpitalnej w Wojska Polskiego w kierunku ronda Kujawskiego. Powstaną też nowe przystanki – przy Szpitalnej oraz po wschodniej stronie Wojska Polskiego, przed wjazdem na wyspę centralną. Wszystkie miejsca oczekiwania pasażerów zostaną wyposażone w ekrany informacji pasażerskiej.

Skrzyżowanie Wojska Polskiego z Bełzy i Szpitalną zaprojektowano jako skrzyżowanie z wyspą centralną sterowane sygnalizacją świetlną. Zarówno skrzyżowanie, jak i odcinek Wojska Polskiego zyska nową nawierzchnię, a po obu stronach arterii przewidziano budowę dróg dla rowerów. Przebudowane zostaną też chodniki.

ZDMiKP czeka na propozycje wykonawców do 19 kwietnia. Miasto szacuje, że inwestycja pochłonie 43 miliony złotych.

Powiązane treści