Bydgoszcz
17C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 17 • L 17
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
23C
Pt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejny transfer Łuczniczki. Tym razem atakujący
siatkówka, Łuczniczka Bydgoszcz - Effector Kielce - JG (12)
02.06.2017 | 18:32

Kolejny transfer Łuczniczki. Tym razem atakujący

Na zdjęciu: W przyszłym roku w koszulce Łuczniczki będzie występował Paweł Gryc.

Fot. Jacek Gil

Włodarze Łuczniczki Bydgoszcz nie próżnują. Ledwie wczoraj poinformowali o pozyskaniu środkowego Michała Szalachy, a już dzisiaj do bydgoskiego klubu dołączył nowy zawodnik. To atakujący Paweł Gryc.

Gryc przygodę z seniorską siatkówką rozpoczynał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, a do poprzedniego sezonu występował w BBTS-ie Bielsko-Biała. W Łuczniczce o miejsce w wyjściowej szóstce będzie rywalizował z Bartoszem Filipiakiem.

Młody atakujący związał się z bydgoskim klubem rocznym kontraktem. – Wybrałem Łuczniczkę Bydgoszcz, ponieważ chcę podejmować nowe wyzwania i dalej się rozwijać – mówi Gryc w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubu. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż współpracował on z Jakubem Bednarukiem w reprezentacji Polski juniorów. – Z trenerem Bednarukiem znamy się bardzo dobrze. Mieliśmy okazję kilka miesięcy pracować ze sobą. Trener zadzwonił do mnie z propozycją współpracy i zgodziłem się. Wiem, że wiele mogę się nauczyć przy jego boku – dodaje Gryc.

Trener Bednaruk również cieszy się z transferu. – Jest to chłopak o sporym potencjale, który po perypetiach jest w stanie zagrać na dobrym poziomie. Znamy go jeszcze z juniorów, więc wiemy jak z nim pracować, mamy świadomość jego wad i zalet – mówi szkoleniowiec. – Rywalizacja na ataku w zespole zapowiada się ciekawie, obaj mają różne parametry, charakterystykę i o to właśnie nam chodziło – dodaje Bednaruk.

Gryc jest trzecim nowym graczem pozyskanym przez Łuczniczkę. Wcześniej roczny kontrakt z klubem podpisał także portorykański rozgrywający Edgardo Goas, a dwuletnią umową z Łuczniczką związał się środkowy Michał Szalacha. Jak zapewniają działacze klubu, to nie koniec wzmocnień i w ciągu najbliższych kilku dni mamy poznać nazwiska kolejnych nowych zawodników w bydgoskim klubie. Ważne kontrakty już wcześniej mieli: rozgrywający Patryk Szczurek i Piotr Sieńko, atakujący Bartosz Filipiak, środkowi Wojciech Jurkiewicz i Mateusz Sacharewicz oraz przyjmujący Jakub Rohnka i Kacper Bobrowski.

Z drużyną pożegnali się: atakujący Marcel Gromadowski (szuka klubu), środkowi Jan Nowakowski (Onico Warszawa) i Mateusz Siwicki (szuka klubu), przyjmujący Igor Yudin (Zenit Kazań, Rosja) i Milan Katić (powrót do PGE Skry Bełchatów po wypożyczeniu), a także libero Mateusz Czunkiewicz, który po zakończeniu okresu wypożyczenia powrócił do Lotosu Trefla Gdańsk.

Powiązane treści