Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H -2 • L -2
-4C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-3C
Sr
-5C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolejny wypadek na krajowej dziesiątce. Korki na wylocie z Bydgoszczy
wypadek_ DK10 Solec Kujawski_ JS-nadesłane
03.12.2018 | 20:15

Kolejny wypadek na krajowej dziesiątce. Korki na wylocie z Bydgoszczy

Do wypadku doszło w poniedziałkowy wieczór.

Na zdjęciu: Na krajowej dziesiątce doszło do zderzenia ciężarówki z busem.

Fot. Jakub Soboczyński

To nie jest spokojny dzień na drogach. Na krajowej dziesiątce doszło do trzeciego dzisiaj groźnego wypadku.

Do zderzenia doszło tuż przed godziną 19:00 w miejscowości Makowiska. W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy: auto ciężarowe i bus renault. Z komunikatu przekazanego przez służby wynikało, że kierowca busa po zderzeniu był zakleszczony w pojeździe. Mężczyznę z auta musieli wydobyć strażacy, którzy użyli narzędzi hydraulicznych. – Doszło do czołowego zderzenia pojazdów, do szpitala zostały zabrane dwie osoby: kierowca busa i pasażer pojazdu – informuje nas podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Na czas działań służb, DK10 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana, obecnie ruch prowadzony jest wahadłowo. Skutki wypadku usuwały cztery zastępy straży pożarnej (po dwa z jednostek w Bydgoszczy i Solcu Kujawskim), policjanci i ratownicy medyczni. – Utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze około dwóch godzin – dodaje podkom. Kowalska.

To trzeci poważny wypadek, do którego doszło dzisiaj na krajowej dziesiątce. Rano w Emilianowie, 49-letni mężczyzna zginął potrącony przez auto ciężarowe, natomiast w Nakle nad Notecią ciężarówka uderzyła w tył auta osobowego, którego kierowca został przewieziony do szpitala.

Powiązane treści