Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 16 • L 16
18C
Pon
20C
Wt
21C
Sr
32C
Czw
34C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaKolejomania w Zielonych Arkadach
Kolejomania_1200x800
13.06.2016 | 19:56

Kolejomania w Zielonych Arkadach

Zabawy miniaturowymi kolejkami. Któż ich nie uwielbia?! Aż miło patrzeć, gdy dorośli bawią się jak dzieci, a dzieci wraz z nimi...

Na zdjęciu: Pierwowzór jednego z modeli kolejki-zabawki.

Fot. nadesłane

Dwa tygodnie świetnej zabawy, która dorosłym kojarzy się z dzieciństwem, maluchom zaś pozwoli popuścić wodze fantazji i rozbudzi w nich zamiłowanie do…kolejnictwa.

W dniach 16-26 czerwca w Zielonych Arkadach staną makiety z miniaturami miast, gdzie po torach pomkną modele pociągów. Będzie można nie tylko zobaczyć eksponaty, ale również wcielić się w rolę maszynisty i poprowadzić lokomotywę. Na najmłodszych czeka kolejowy plac zabaw oraz pociąg Tomek – bohater uwielbianej przez nich kreskówki. Z myślą o nich przygotowano niezwykłą atrakcję – kolejkę, która przez cały czas trwania wystawy będzie jeździć po ogrodzie z żywą roślinnością o powierzchni około 24 m2. Dodatkowo  w gablotach wystawowych umieszczone zostaną modele lokomotyw, składów pociągów oraz kolekcja militarna. Wystawę dopełnią eksponaty muzealne, w tym: lampy semaforowe, stare bilety oraz mundury kolejowe.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę 18 czerwca.  Na dzieciaków czekał będzie kolejowy plac zabaw, gdzie pod opieką animatorów będą mogły kreatywnie i wesoło spędzić czas oraz wziąć udział w licznych konkursach z upominkami. Z myślą o dorosłych profesjonaliści przeprowadzą warsztaty, podczas których uczestnicy przygotują atrakcyjne makiety kolejowe. Dla wielbicieli podróży w blasku księżyca

W dniach 18-19 czerwca zostanie postawiony namiot, gdzie na powierzchni 16 m2 umieszczona będzie makieta przedstawiająca nocną trasę pociągu. W ciemnym pomieszczeniu rozbłysną światła 46 latarni oraz reflektory 12 pojazdów, które stworzą wyjątkowy nastrój. W weekend 25-26 czerwca na terenie Centrum stanie symulator pojazdów szynowych – MaSzyna, gdzie każdy będzie miał możliwość wcielić się w rolę maszynisty i poprowadzić nie jedną lokomotywę. Podczas obydwu weekendów kolejomaniacy będą mogli również podziwiać przejazdy maszyn po torze makiety modułowej, odzwierciedlającej świat linii kolejowej w miniaturze.

 

Powiązane treści