Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKolejomaniacy – odjazd dziś o godzinie 12.00
kolejomania
19.06.2016 | 10:42

Kolejomaniacy – odjazd dziś o godzinie 12.00

Na zdjęciu: Stacja " jak żywa"!

Fot. Stanisław Gazda

W Zielonych Arkadach stoją już makiety z miniaturami miast, gdzie po torach mkną modele pociągów. Można nie tylko zobaczyć eksponaty, ale również wcielić się w rolę maszynisty i poprowadzić lokomotywę.

Na najmłodszych czeka kolejowy plac zabaw oraz pociąg Tomek – bohater uwielbianej przez nich kreskówki. Z myślą o nich przygotowano niezwykłą atrakcję – kolejkę, która przez cały czas trwania wystawy będzie jeździć po ogrodzie z żywą roślinnością o powierzchni około 24 m2. Dodatkowo  w gablotach wystawowych umieszczone zostały modele lokomotyw, składów pociągów oraz kolekcja militarna. Wystawę dopełniają eksponaty muzealne, w tym: lampy semaforowe, stare bilety oraz mundury kolejowe.

Jeszcze tylko 19 czerwca czynny będzie namiot, gdzie na powierzchni 16 m2 umieszczono makietę przedstawiająca nocną trasę pociągu. W ciemnym pomieszczeniu błyszczą światła 46 latarni oraz reflektory 12 pojazdów, które tworzą wyjątkowy nastrój.

W weekend 25-26 czerwca na terenie Centrum stanie symulator pojazdów szynowych – MaSzyna, gdzie każdy będzie miał możliwość wcielić się w rolę maszynisty i poprowadzić nie jedną lokomotywę. Podczas obydwu weekendów kolejomaniacy będą mogli również podziwiać przejazdy maszyn po torze makiety modułowej, odzwierciedlającej świat linii kolejowej w miniaturze.

Powiązane treści