Bydgoszcz
17C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 17 • L 17
15C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
19C
Sob
17C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKolejomaniacy – odjazd dziś o godzinie 12.00
kolejomania
19.06.2016 | 10:42

Kolejomaniacy – odjazd dziś o godzinie 12.00

Na zdjęciu: Stacja " jak żywa"!

Fot. Stanisław Gazda

W Zielonych Arkadach stoją już makiety z miniaturami miast, gdzie po torach mkną modele pociągów. Można nie tylko zobaczyć eksponaty, ale również wcielić się w rolę maszynisty i poprowadzić lokomotywę.

Na najmłodszych czeka kolejowy plac zabaw oraz pociąg Tomek – bohater uwielbianej przez nich kreskówki. Z myślą o nich przygotowano niezwykłą atrakcję – kolejkę, która przez cały czas trwania wystawy będzie jeździć po ogrodzie z żywą roślinnością o powierzchni około 24 m2. Dodatkowo  w gablotach wystawowych umieszczone zostały modele lokomotyw, składów pociągów oraz kolekcja militarna. Wystawę dopełniają eksponaty muzealne, w tym: lampy semaforowe, stare bilety oraz mundury kolejowe.

Jeszcze tylko 19 czerwca czynny będzie namiot, gdzie na powierzchni 16 m2 umieszczono makietę przedstawiająca nocną trasę pociągu. W ciemnym pomieszczeniu błyszczą światła 46 latarni oraz reflektory 12 pojazdów, które tworzą wyjątkowy nastrój.

W weekend 25-26 czerwca na terenie Centrum stanie symulator pojazdów szynowych – MaSzyna, gdzie każdy będzie miał możliwość wcielić się w rolę maszynisty i poprowadzić nie jedną lokomotywę. Podczas obydwu weekendów kolejomaniacy będą mogli również podziwiać przejazdy maszyn po torze makiety modułowej, odzwierciedlającej świat linii kolejowej w miniaturze.

Powiązane treści