Bydgoszcz
15C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 15 • L 15
18C
Wt
18C
Sr
26C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKolorowa Wielkanoc na inowrocławskim Rynku
Kolorowa Wielkanoc na inowrocławskim Rynku
06.04.2017 | 08:08

Kolorowa Wielkanoc na inowrocławskim Rynku

Na zdjęciu: Tak będzie w ścisłym centrum miasta.

Fot. UMI

Wielkie wielkanocne jaja staną za dwa tygodnie na centralnym placu Inowrocławia. Przez kilka dni będzie się można przy nich fotografować. To nie tylko przekaz wiążący się z tradycją, ale także działanie na rzecz ożywienia centrum.

Po ogromnym sukcesie Krainy Świętego Mikołaja, która ściągnęła do centrum prawdziwe tłumy – Inowrocław chce znów zmobilizować mieszkańców do wyprawy na centralny plac miasta. Tym razem magnesem będzie instalacja wielkanocna, w której głównym elementem będą jajka.

Największe jajo będzie miało średnicę 3,5 metra i będzie można do niego wejść, aby zrobić sobie zdjęcie, Będą też dwa półtorametrowe jajka. Całość będzie zainstalowana na podeście z elementami wiosennych kwiatów.

To będzie na pewno ciekawy i kolorowy element świąteczny na Rynku. Mamy nadzieję, że spodoba się on mieszkańcom, którzy będą przychodzili robić sobie tam wielkanocne zdjęcia – mówi naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej inowrocławskiego ratusza, Agnieszka Chrząszcz-Stajszczak.

Instalacja ma także drugie zadanie, nie do końca rozrywkowe. Będzie elementem przyciągającym do centrum miasta mieszkańców.

Całe rodziny na Rynku to także zwiększone obroty dla tamtejszych handlowców – dodaje Stajszczak.

Gigantyczne wielkanocne jajka będzie można znaleźć na inowrocławskim Rynku w dniach 12-18 kwietnia.

Powiązane treści