Bydgoszcz
18C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 18 • L 18
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKomendant główny policji odwołany. Pracował też w Bydgoszczy
Krzysztof Gajewski
11.12.2015 | 09:25

Komendant główny policji odwołany. Pracował też w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Krzysztof Gajewski z Komendą Główną Policji był związany od 2011 roku. Trafił tam z KWP w Bydgoszczy.

Fot. Policja.pl

W czwartek w siedzibie Komendy Głównej Policji odbyło się pożegnanie gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego, który od lutego pełnił funkcję szefa polskiej policji. Jego obowiązki przejął tymczasowo zastępca – nadinsp. Mirosław Schossler.

Gajewski był komendantem głównym od lutego, gdy na to stanowisko powołała go ówczesna minister spraw wewnętrznych, bydgoska posłanka Teresa Piotrowska. Sam Gajewski również jest powiązany z regionem kujawsko-pomorskim – urodził się w Chełmnie, a w latach 2006-2011 był komendantem wojewódzkim policji w Bydgoszczy. Z KGP był związany od czterech lat. Przed objęciem stanowiska komendanta głównego był jego zastępcą.

Pobyt w Komendzie Głównej Policji i czteroletnia współpraca była zwieńczeniem mojej kariery. Odchodzę więc w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku – mówił w czwartek gen. insp. Gajewski, który w policji służy od 1983 roku. Poza pracą w KGP i KWP w Bydgoszczy, pracował także w Gdańsku, gdzie ukończył studia politologiczne.

Ani KGP, ani ministerstwo nie podało przyczyn decyzji o odwołaniu Gajewskiego. Jego następca ma być znany w ciągu najbliższych kilku dni.


AKTUALIZACJA

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak powołał na stanowisko komendanta głównego insp. Zbigniewa Maja.

Powiązane treści