Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -4 • L -4
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKomendant główny policji odwołany. Pracował też w Bydgoszczy
Krzysztof Gajewski
11.12.2015 | 09:25

Komendant główny policji odwołany. Pracował też w Bydgoszczy

Krzysztof Gajewski nie jest już szefem polskich policjantów - poinformowało w swoim komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na zdjęciu: Krzysztof Gajewski z Komendą Główną Policji był związany od 2011 roku. Trafił tam z KWP w Bydgoszczy.

Fot. Policja.pl

W czwartek w siedzibie Komendy Głównej Policji odbyło się pożegnanie gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego, który od lutego pełnił funkcję szefa polskiej policji. Jego obowiązki przejął tymczasowo zastępca – nadinsp. Mirosław Schossler.

Gajewski był komendantem głównym od lutego, gdy na to stanowisko powołała go ówczesna minister spraw wewnętrznych, bydgoska posłanka Teresa Piotrowska. Sam Gajewski również jest powiązany z regionem kujawsko-pomorskim – urodził się w Chełmnie, a w latach 2006-2011 był komendantem wojewódzkim policji w Bydgoszczy. Z KGP był związany od czterech lat. Przed objęciem stanowiska komendanta głównego był jego zastępcą.

Pobyt w Komendzie Głównej Policji i czteroletnia współpraca była zwieńczeniem mojej kariery. Odchodzę więc w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku – mówił w czwartek gen. insp. Gajewski, który w policji służy od 1983 roku. Poza pracą w KGP i KWP w Bydgoszczy, pracował także w Gdańsku, gdzie ukończył studia politologiczne.

Ani KGP, ani ministerstwo nie podało przyczyn decyzji o odwołaniu Gajewskiego. Jego następca ma być znany w ciągu najbliższych kilku dni.


AKTUALIZACJA

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak powołał na stanowisko komendanta głównego insp. Zbigniewa Maja.

Powiązane treści