Bydgoszcz
25C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 25 • L 25
23C
Sob
21C
Nd
23C
Pon
27C
Wt
29C
Sr
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKompletnie pijane kobiety wypożyczyły rowery miejskie. I jeździły po centrum Bydgoszczy [WIDEO]
pijane rowerzystki, monitoring - kwp bydgoszcz
08.05.2018 | 13:59

Kompletnie pijane kobiety wypożyczyły rowery miejskie. I jeździły po centrum Bydgoszczy [WIDEO]

Na zdjęciu: Kobiety wzięły rowery ze stacji na placu Teatralnym.

Fot. KWP Bydgoszcz

Oko miejskiego monitoringu namierzyło trzy rowerzystki, których styl jazdy budził poważne zastrzeżenia i nasuwał podejrzenia co do stanu trzeźwości osób jadących jednośladami. Skierowani na miejsce policjanci udaremnili kobietom dalszą jazdę po przebadaniu ich alkomatem.

Trzy młode kobiety w nocy  1 maja po godzinie 2:00 postanowiły skorzystać z rowerów miejskich. W tym celu poszły na stację przy placu Teatralnym w Bydgoszczy i wypożyczyły trzy rowery, po czym odjechały nimi w kierunku ulicy Gdańskiej, nie zważając na swój stan.

Ich styl jazdy i niebezpieczne sytuacje, do których doprowadziły, zwróciły uwagę pracowników straży miejskiej obsługujących monitoring. Kobiety przejeżdżając przez przejścia dla pieszych stwarzały niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego, ale również dla siebie, gdyż przejeżdżały tuż przed nadjeżdżającymi pojazdami. Dodatkowo, nie mogąc utrzymać prostego toru jazdy, przewracały się.

Pracownik monitoringu, widząc całą sytuację, natychmiast powiadomił dyżurnego komisariatu na bydgoskim Śródmieściu, a ten skierował na ul. Gdańską patrol z bydgoskiego oddziału prewencji. Kobiety nie zdążyły odjechać daleko. Wszystkie zostały zatrzymane w rejonie placu Wolności i przebadane alkomatem, który potwierdził ich stan nietrzeźwości. Rowerzystki w wieku 22, 20 i 19 lat miały odpowiednio 0,77, 1,07 i 1,21 promila.

Policjanci wręczyli kobietom wezwania do stawiennictwa w komisariacie celem przesłuchania w charakterze osoby, co do której istnieje podstawa do skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Następnego dnia (02.05.) wszystkie usłyszały zarzuty dotyczące jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości i poddały się dobrowolnie karze przyjmując mandat karny w wysokości 500 złotych.

Powiązane treści