Bydgoszcz
-7C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H -7 • L -7
-6C
Pon
-2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
4C
Pt
PILNE: Kolizja na ul. Ogińskiego. Linie nr 55 i 64 kierowane objazdem bez pomijania przystanków.
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleKoncesja wygasła, a alkohol wciąż był na półkach. Do czasu wizyty policjantów
alkohol, sklep monopolowy
09.02.2017 | 09:05

Koncesja wygasła, a alkohol wciąż był na półkach. Do czasu wizyty policjantów

Napoje z promilami zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Na zdjęciu: W sklepie znajdowało się kilka tysięcy napojów alkoholowych.

Fot. wolny dostęp

Członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie z policjantami przeprowadzili kontrole jednego ze sklepów na terenie Inowrocławia, w którym sprzedawany był alkohol. Okazało się, że w tym punkcie napoje z promilami były rozprowadzane nielegalnie.

Właściciel lokalu posiadał kiedyś koncesje na alkohol, lecz ona wygasła. Mimo to, taki asortyment nadal był w sprzedaży. W sklepie znajdowały się ponad 3 tysiące butelek różnego rodzaju napojów alkoholowych. Zostały one zabezpieczone dla celów dowodowych.

Dlaczego kontrola została przeprowadzona akurat w tym sklepie? – Dzielnicowy z Inowrocławia uzyskał informacje, że w jednym ze sklepów na terenie miasta dochodzi do nieprawidłowości przy sprzedaży alkoholu. Napoje z promilami miały być sprzedawane osobom nieletnim, co jest zabronione. Dlatego funkcjonariusz powiadomił o tym Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Inowrocławiu asp. szt. Izabella Drobniecka.

Właściciel tego punktu handlowego poniesie prawne konsekwencje. – Prowadzone przez Policję postępowanie dotyczy naruszenia przepisu z Art. 43. 1. Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, „Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, podlega grzywnie”.  Ponadto w takich przypadkach przepis zezwala na orzeczenie przepadku napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy. Można także właścicielowi orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych – informuje asp. szt. Drobniecka.

Powiązane treści