Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 10km/h ENE
H -1 • L -1
-4C
Nd
-1C
Pon
-0C
Wt
4C
Sr
5C
Czw
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKończak przeprosił Gęsikowską
konczak
16.08.2017 | 16:14

Kończak przeprosił Gęsikowską

Przeprosiny Bernarda Kończaka – obecnego wiceprezesa zrzeszenia, jako wykonanie zapisów ugody, ukazały się pod koniec czerwca br.

Na zdjęciu: Sprawa toczyła się przez kilka lat i zakończyła się przeprosinami

Fot. MB

Bernard Kończak przeprasza Małgorzatę Gęsikowską, byłą prezes Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy.

W 2011 roku na łamach „Expressu Bydgoskiego” oraz „Nowości ukazał się cykl artykułów zainicjowanych przez zwolnionego z pracy w Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniu Handlu i Usług Bernarda Kończaka, które przedstawiały Małgorzate Gęsikowska w sposób, który miał doprowadzić do jej odwołania z funkcji prezes bydgoskiego KPZHiU. Małgorzata Gęsikowska wystąpiła do sądu z oskarżeniem prywatnym przeciwko osobom, które  „anonimowo” wielokrotnie pomawiały ją, dokonując wpisów pod internetowymi artykułami. Proces trwał 5 lat i zakończył się 29 maja 2017 roku. Wszystkie osoby przeprosiły Małgorzatę Gęsikowską już na początku procesu, natomiast inicjator – Bernard Kończak i jego zięć Michał Maliński dopiero czerwcu 2017 roku.

Przeprosiny  Bernarda Kończaka – obecnego wiceprezesa zrzeszenia, jako wykonanie zapisów ugody,  ukazały się pod koniec czerwca br. Ich treść prezentujemy poniżej:

Ja, Bernard Kończak, przepraszam panią Małgorzatę Gęsikowską za to, że w lutym, marcu i kwietniu 2011 roku, działając wspólnie i w porozumieniu z Michałem Malińskim i w celu doprowadzenia do odwołania jej z funkcji Prezesa KPZHiU w Bydgoszczy, za pomocą środków masowego komunikowania się, tj. internetu i poprzez przekazywanie redaktor Grażynie Ostropolskiej szeregu informacji wykorzystanych przez nią w artykułach prasowych publikowanych w Expressie Bydgoskim i Nowościach w 2011 roku – wielokrotnie pomówiłem panią Małgorzatę Gęsikowską o to, że jako Prezes KPZHiU w Bydgoszczy dopuszczała się wielu nieuczciwych działań, czyli pomówiłem ją o postępowanie mogące poniżyć ją w opinii publicznej. narazić na utratę zaufania potrzebnego dla zajmowanego przez nią stanowiska Prezesa ww. zrzeszenia”.

Podobne wpisy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail