Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 20
25C
Nd
23C
Pon
32C
Wt
29C
Sr
32C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKończy się remont ronda Toruńskiego. Szybciej niż planowano
rondo Toruńskie, remont - SG
21.07.2016 | 16:46

Kończy się remont ronda Toruńskiego. Szybciej niż planowano

Na zdjęciu: Remont ronda Toruńskiego

Fot. Stanisław Gazda

Już w najbliższy weekend mają zakończyć się prace remontowe na rondzie Toruńskim. Pierwotnie planowano, że modernizacja potrwa do końca sierpnia.

W nocy z piątku na sobotę wykonane zostaną ostatnie prace przy remoncie przejazdów tramwajowych. Następnie drogowcy zajmą się pasem zieleni, ale te roboty mają nie wpływać na płynność ruchu kierowców. Tramwaje na standardową trasę przez Babią Wieś wrócą w połowie sierpnia – do tego czasu będzie funkcjonować komunikacja zastępcza.

Prace na rondzie Toruńskim, które rozpoczęły się 19 marca, były podzielone na dwa etapy. Najpierw remontowane były przejazdy przez rondo od strony mostu Pomorskiego, a następnie – od strony Babiej Wsi. Nowe przejazdy są wykonane na ławach betonowych, a nawierzchnia została wylana z asfaltu twardolanego, co ma zapewnić większą elastyczność i lepszy komfort jazdy. Modernizacja kosztowała 1,8 mln zł.

Powiązane treści