Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 1 • L 1
-2C
Sob
-1C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
-4C
Sr
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKończy się remont ronda Toruńskiego. Szybciej niż planowano
rondo Toruńskie, remont - SG
21.07.2016 | 16:46

Kończy się remont ronda Toruńskiego. Szybciej niż planowano

Na razie jednak tramwaje nie wrócą na Babią Wieś.

Na zdjęciu: Remont ronda Toruńskiego

Fot. Stanisław Gazda

Już w najbliższy weekend mają zakończyć się prace remontowe na rondzie Toruńskim. Pierwotnie planowano, że modernizacja potrwa do końca sierpnia.

W nocy z piątku na sobotę wykonane zostaną ostatnie prace przy remoncie przejazdów tramwajowych. Następnie drogowcy zajmą się pasem zieleni, ale te roboty mają nie wpływać na płynność ruchu kierowców. Tramwaje na standardową trasę przez Babią Wieś wrócą w połowie sierpnia – do tego czasu będzie funkcjonować komunikacja zastępcza.

Prace na rondzie Toruńskim, które rozpoczęły się 19 marca, były podzielone na dwa etapy. Najpierw remontowane były przejazdy przez rondo od strony mostu Pomorskiego, a następnie – od strony Babiej Wsi. Nowe przejazdy są wykonane na ławach betonowych, a nawierzchnia została wylana z asfaltu twardolanego, co ma zapewnić większą elastyczność i lepszy komfort jazdy. Modernizacja kosztowała 1,8 mln zł.

Powiązane treści